Kunstnikud > Vanem kunst > Günther Reindorff

Günther Reindorff

(1889–1974)

Günther Reindorff on joonistanud end meie kollektiivsesse kultuuriteadvusesse – üks väheseid kunstnikke, kelle puhul teatakse ennekõike tema töid ning alles seejärel kunstniku nime. Säärase koha on Reindorff kätte võitnud tänu oma legendaarsetele ja siinses kunstis vasteta jäänud eesti muinasjuttude illustratsioonidele. 

Kunstnik suutis ühendada detailideni läbitöötatud filigraanse joonetehnika ning tähendusliku motiivi. Nii tema viimistletud maastikukompositsioonides kui ka väikestes etüüdides paelub mitte ainult peen looduse- ja stiilitunnetus, vaid ka tundlikkus materjali spetsiifika suhtes – olgu selleks pliiats, süsi, grafiit või tint.

Reindorff viljeles ka vabagraafikat, meelisžanriks sümboolse alltekstiga maastik, avarast panoraamist intiimse loodusfragmendini. Samuti ei saa alahinnata kunstniku osa paljude rahatähtede, markide, vappide, raamatute ja muude tarbeesemete kujundamisel.

Günther Reindorff sündis 1889. aastal Peterburis ametniku perekonda, 1897. aastal jäädi paikseks Eestisse. Omandanud üldhariduse Tallinnas, suundus Günther 1905. aastal õppima Peterburi Stieglitzi kunstikooli teatridekoratsiooni- ja ofordiklassi, mille lõpetas 1913. aastal tarbekunstnikuna. Järgnevatel aastatel töötas kunstnik Peterburis ja Moskvas. Tema side eesti kunstilooga algas 1920. aastal, kui asus tööle õppejõuna Tallinna Kunsttööstuskooli. 1922. aastal sai temast graafika õppetöökoja juhataja ning 1936. aasta graafika osakonna juhataja. Reindorff oli Rakenduskunstnike Ühingu (1932–1940) asutajaliige ning Eesti Kunstnike Liidu liige (1944).

 

Lisaks allolevatele teostele vaata autorilt veel teoseid Online Arthaus kunstimüügi keskkonnas.

Teosed

Männi tüvi
Günther Reindorff Männi tüvi 1966. pliiats, paber Lm 20 x 11 cm (raamimata) hind 400
< tagasi