Kunstnikud > Graafika > kiwa

kiwa

11.09.1975, Tartu

CV

haridus

2010-11 Universitas Sebelas Maret, indoneesia keel ja kultuur

2004-08 Tartu Kõrgem Kunstikool, meediakunst, ekstern

2002-04 Tartu Ülikool, filosoofiateaduskond

1996-98 Eesti Kunstiakadeemia, skulptuur

1992-96 Tartu Kunstikool, skulptuur

1990-92 Tartu Forseliuse Gümnaasium, kirjanduse eriklass

residentuurid, workshopid, täienduskoolitused

2012-14 Elektroonilise Muusika Stuudio (Stockholm, Rootsi)

2013 elektroonilise muusika postproduktsiooni tehnikad (Stroboscopic Artefacts, Berliin, Saksamaa)

2012 Dirty Electronics workshop (Ptarmigan project space, Tallinn)

2011 Guide to happy filmmaking (HONF, Yogyakarta, Indoneesia)

2008 Ledig House (Omi, USA)

2006 Eye of the Storm (Dale kunstikeskus, Norra)

1992–93 G. Lotmani Kunstistuudio

1991-92 Sinimandria teatristuudio

töö

     •          2017 Eesti esimene generatiivne heliinstallatsioon “Lugulaul” koos Martin Kikasega Rahvusarhiivile

     •          2007-17 Eesti Kunstiakadeemia kaasaegse kunsti aluste loengusarja korraline lektor

     •          alates 1996 vabakutseline interdistsiplinaarne kunstnik, teinud 40 isiknäitust ning osalenud rohkem kui kolmesajal ühisnäitusel ja festivalil Euroopas, Ameerikas ja Aasias

     •          kureerinud kümme näitust, sh Kumus, ERMis ja Moderna Museetis; organiseerinud helikunsti- ja multimeediaüritusi Eestis

     •          avaldanud neli ilukirjanduslikku raamatut, neli kunstnikuraamatut ja koostanud eesti eksperimentaalkirjanduse antoloogia (2006)

     •          2014 asutas ja kureerib kirjastust ;paranoia publishing, mille alt on ilmunud seni 40 raamatut ja muud toodet

     •          alates 1996 avaldanud umbes 300 artiklit, esseed ja spetsiaalset tekstiprojekti erinevatel teemadel raamatutes, ajakirjanduses, kataloogides, ajalehtedes

     •          2012-14 resident-helikunstnik Stockholmi Elektroonilise Muusika Stuudios

     •          alates 1985 erinevate bändide ja muusikakollektiivide liige (Rebel Angel, Karamell, Nyrok City, HIV, Luarvik Luarvik, Home Alone, Unestapja, Windows, metabor, Olematute Bändide Festival, Gljam, N!xau)

     •          helikunstnikuna esinenud sooloprojektidega festivalidel ja kontsertidel üle 100 korra, sh Viinis, Lissabonis, Minskis, Moskvas, Helsingis jne

     •          teinud helikujundusi ja originaalmuusikat lühifilmidele, Vanemuisele, Tartu Üliõpilasteatrile ja Endla teatrile

     •          2006-08 Klassikaraadio saate Fantaasia saatejuht

     •          2002-12 Eesti Kirjanduse Seltsi kvartaliajakirja “Vihik” kaastööline

     •          1998-99 reklaamibüroo Zavod, copywriter

     •          1998-99 webzine Combain, peatoimetaja          

     •          1997-98 Kultuurimaa, ajalehe kunstitoimetaja

     •          1995-96 pagari abitööline

VALITUD ISIKNÄITUSED

2017

Meele remixid (Avangard galerii, Pärnu; Tallinn Art Space; Galleria 68, Helsingi, Soome; Trükimuuseum, Tartu; Riigikohtu hoone, Tartu)

mikrorajoon. valitud seosed. (Voronja galerii, Tartu)

2016

Soviet Hippies (koos T. Toomistuga, Red gallery, London, UK)

2015

Autoportree tundmatuna. KIWA retrospektiiv (Tartu Kunstimuuseum)

Kuuldes sõna ‘näitus’ haaran oma kunstsilma järele (Haapsalu Linnagalerii)

2014

Soviet Hippies (koos T. Toomistuga, Uppsala Art Museum, Rootsi)

Soviet Hippies (koos T. Toomistuga, Presentation House gallery, Vancouver, Kanada)

2013

enter the untitled (Vaal galerii, Tallinn)

Soviet Hippies (koos T. Toomistuga, Moderna Museet, Malmö, Rootsi)

Nõukogude Lillelapsed (koos T. Toomistuga, ERM, Tartu)

RRR projekt (Reality Raum Residenz, Viin, Austria)

2011

Ameerika.Protsess.Loss (Y-galerii, Tartu)

2010

Wildlife Documentaries (Draakoni galerii, Tallinn)

0-protseduurid (Y-galerii, Tartu)

Lack of Stimulus (koos Thetloffi ja Piibemanniga, galerie Rivoli 59, Pariis, Prantsusmaa)

Stiilne Viisnurk (koos J. Zoovaga, Tartu Kunstimaja)

2009

High on Nothing (Kumu kunstimuuseum, Tallinn)

2008

High on Nothing (ArtDepoo galerii, Tallinn)

2007

Labürint ja igavese tagasituleku teed (koos T. Vindiga, Rael Artel Gallery: Non-Profit Project Space, Tartu)

2004    

How Are Connected Displacement & Machines of Purity (koos T. Cheddariga, Beauliau galerii, Gent, Belgia)

Illegal Antistyle (Vaal galerii, Tallinn)

Hlör U Fang Axaxaxas Mlö /heliinstallatsioon/ (Rael Artel Gallery, Pärnu)

Friik Null (Tallinna Linnagalerii)

Ma olen tsitaat (koos A. Lõo & M. Kleisiga, Y-galerii, Tartu)

2003    

Siin- ja edaspidi autori märkused (Teatrigalerii, Pärnu)

Friik Null (Kondase keskus, Viljandi)

2002    

LAP (Raatuse galerii, Tallinn; Kilpkonna galerii, Viljandi)

Postpsühhoanalüüs (Tartu Lastekunstikooli galerii)

2000   

Yo-Yo Club /keskkond/ (Tallinn)

Club Oasis /videoinstallatsioon/ (Waldhof Music Factory, Pärnu)

Notes on Girl–Art (Von Krahli aknagalerii, Tallinn)

Dream of a Provincial Girl (koos J. Zoova & T. Laamanniga, Sopot, Poola)

Kevaddisko (koos J. Zoovaga, Tallinna Linnagalerii)

Nu Neurotik Naivism (koos A. Nygreniga, Tartu Kunstimaja)

Regatta Borealis (Damtan Dance, Tartu)

1999    

Dessanta (Vaal galerii, Tallinn);

Uued videoinstallatsioonid (koos E.-L. Semperiga, Sebra galerii, Tartu)

Eesti kui märk (koos J. Zoovaga, Eesti saatkond, Praha, Tšehhi)

Do U Know Where Estonia Is? (koos J. Zoovaga, Toompea Kunstigalerii, Tallinn)

1998    

Muzik at Vremja of my Võhod (Raatuse galerii, Tallinn)

RingHing (koos E.-L.Semperiga, Sebra galerii, Tartu)

1997    

Bizarre Twist (Roheline Salong, Pärnu)

Regatta (Raatuse galerii, Tallinn)

1996    

Lollipopi Fiktsioon (koos T. Aaliste & E. Froschiga, Rüütli galerii, Tartu)

Sada aastat üksindust (galerii “Jaani Juures”, Tartu)

Optimistid /skulptuuriinstallatsioon/ (Tartu Kunstikool)

Igavene Disko (Toompea Kunstigalerii, Tallinn)

1995    

Ekshibitsioneerimine (koos T. Aalistega, Tartu Kunstikool)

VALITUD ÜHISNÄITUSED JA FESTIVALID VÄLJASPOOL EESTIT

2017

anti_mini_pro_biennale (Veneetsia, Itaalia)

Berlin Art Book Fair (Berliin, Saksamaa)

2016

Anachronikos (CAC, Vilnius, Leedu)

2015

Water Tank Project (New York, USA)

2014

The 14th International Contemporary and Video Art Festival “Waterpieces” (NOASS, Riia, Läti)

Festival de cinéma de Douarnenez (Douarnenez, Prantsusmaa)

2013

Art's Birthday Party (Södra teater, Stockholm, Rootsi)

FEMINismTC: “БАЙХТЕ” (Charim Gallery Events, Viin, Austria)

TranScreen film festival (Amsterdam, Holland)

Nordic Art Station (Eskilstuna Art Museum, Eskilstuna, Rootsi)

LGBT Film Festival (Varssav, Poola)

TranScreen film festival (Amsterdam, Holland)

Noise & Fury Festival (DOM, Moskva, Venemaa)

Experimental Sound Gallery (St.Petersburg, Venemaa)

Estomania (Huuto gallery, Helsingi, Soome)

Gift (Коворкинг "Соль", Jekaterinburg, Venemaa)

2012

Sound Around Kaliningrad (Kaliningrad, Venemaa)

Wake Pominki Leicheschmaus (Asclepias Physocarpa, Viin, Austria)

Trans Rights as Human Rights Conference (Linnköping, Rootsi)

Pori Performance Festival (Pori, Soome)

Estomania (club Liberte, Myymälä gallery, Helsingi, Soome)

Performance Fiesta (Center of Contemporary Art Pispala, Tampere, Soome)

ILGA world conference (Stockholm, Rootsi)

Q! Film Festival (Jakarta, Indoneesia)

The 5th Singapore Indie Doc Fest (Singapur)

24th Annual Vancouver Queer Film Festival (Vancouver, Kanada)

Entzaubert radical d.i.y. film fest (Berliin, Saksamaa)

QFest - The 16th Annual Houston GLBTQ International Film Festival (Houston, USA)

4th Bangalore Queer Film Festival (Bangalore, India)

International Ethnographic Film Festival of Quebec (Montreal, Kanada)

2011

Neoist Disaster (Yogyakarta Art Museum, Indoneesia)

Liberté/Vabadus 2011 (Chateau Asnieres, Pariis, Prantsusmaa)

10th Festival Film Documenter (Yogyakarta, Indoneesia)

2010

Fluxus East (Henie-Onstad Artcentre, Oslo, Norra)

Äänen Lumo (Kiasma mediateek, Helsingi, Soome)

2009

Saison Video (Lille, Prantsusmaa)

Zone (Seccession, Viin, Austria)

First Experimental Music and Media Art Festival (Minsk, Valgevene)

Photophobia 2 (Kaliningrad, Venemaa)

Manizales Theatre Festival (Manizales, Colombia)

2008

Plaisirs de l'imagination (Chateau de Tours, Tours, Prantsusmaa)

Paradise Is Not Lost (Moskva Moodsa Kunsti Muuseum, Venemaa)

Prague Theatre Festival (Praha, Tšehhi)

Montreal Theatre Festival (Montreal, Kanada)

2007

Student Theatre Festival (Agadir, Maroko)

SKIF festival (Peterburg, Venemaa)

2006    

New Video New Europe (The Kitchen, New York, USA)

europART – 25 Pieces (Viin, Austria)

Radius–Festival (Salzburg, Austria)

Eye of the Storm (Põhjamaade Kunstikeskus, Dale, Norra)

Festival of Experimental Art (Maneezh, Peterburg, Venemaa)

Pixelache festival (Helsingi, Soome)

2005   

Klangwald / La forêt des sons (Riia, Läti)

THRUST – The 26th Biennial of Graphic Arts Ljubljana (Ljubljana, Sloveenia)

Radius–Festival (CAT/MAK, Viin, Austria)

Radiodays (DeAppel, Amsterdam, Holland)

New Video New Europe (Stedelijk Muuseum, Amsterdam, Holland)

New Video New Europe (Contemporary Art Museum St. Louis, USA)

2004    

Psychic Landscapes (Yvon Lambert Gallery, New York, USA)

A Classic and an Absolutely New Thing (Rum46, Arhus, Taani)

New Video New Europe (Tate Modern, London, UK)

New Video New Europe (Renaissance Society/Chicago University, Chicago, USA)

Electrodienos Unidentified Sound Objects (Vilnius, Leedu)

2002    

ArtGenda (Hamburg, Saksamaa)

Centre of Attraction VIII BalticTriennal of International Art (Vilnius, Leedu)

Kinoshok (International Film Festival, Anapa, Venemaa)

2001    

Nyyd Estonian Malady (Lissabon, Portugal)

Supervision (Moskva–Juzhno–Sahhalinsk, Venemaa)

Smog Conference (Hamburg, Saksamaa)

Estonian Culture (Antverpen, Belgia)

2000    

Central Station (Milch Gallery, London, UK)

Grosse Kunstausstellung 2000 (Düsseldorf, Saksamaa)

ArtGenda (Helsingi, Soome)

10 paar (Belgia)

Loop (Arsenals museum, Riia, Läti)

1999    

Kapuum99 (Turu, Soome)

Private Views. Taas/Avastatud ruum kaasaegses kunstis Eesti- ja Inglismaalt (Budapest, Ungari)

Video Archeology (Sofia, Bulgaaria)

West–East Sofa (Frankfurt, Saksamaa)

Message from East (Frankfurt, Saksamaa)

Aperto Estonia (Flash Art magazine virtual exhibition)

1998    

X-Change Unlimited (Riia, Läti)

1997    

Plankevaerk (Samso, Taani)

VALITUD FESTIVALID JA ÜHISNÄITUSED EESTIS

2017

Tallinn Art Week (Tallinn)

2016

International Fun (Temnikova & Kasela gallery, Tallinn)

Tallinn Music Week (Tallinn)

2015

Must ruut - 100 (Kumu kunstimuuseum, Tallinn)

Vaikus on kuldne (Kumu kunstimuuseum, Tallinn)

tl;dr (Tallinna Kunstihoone galerii)

Unistuste Linn. Tartu tekstikunst 2002-2015 (Tartu Kunstimuuseum)

Vaikus on kuldne (Kumu kunstimuuseum, Tallinn)

Lux Matrix. Tallinna Valgusfestival

Noorus kui elustiil (Tartu Kunstimuuseum)

2014

Köler Prize (EKKM, Tallinn)

Tüüpilised individuaalid. Tartu tänavakunst 1994-2014 (Tartu Kunstimuuseum)

Art & Science (Tarbekunstimuuseum, Tallinn)

Ebamugavad narratiivis (ISFAG, Tallinn)

2013

Sünkroonist väljas. Helikunstist vaatega minevikku (Kumu kunstimuuseum, Tallinn)

Tartu Maailmafilmi Festival (Tartu)

Lätete Pääl (Tsooru)

Kolmkõla (Paide)

Vilsandi Trance (Vilsandi)

Kukemuru Ambient Festival (Kukemuru)

Maikellukese päevad (Kanuti Gildi Saal, Tallinn)

2012

Eksootika (Tallinna Kunstihoone)

Vaikne Revolutsioon (Tallinna Kunstihoone)

Eesti kunstiskeenede arheoloogia ja tulevik (Kumu kunstimuuseum, Tallinn)

Pärnu Rahvusvaheline Filmi- ja Videofestival (Pärnu)

Vilsandi Trance (Vilsandi)

Kultuuritolm (Patarei vangla, Tallinn)

2011

Contiinum_kunst kui taju, ruum kui protsess (Tallinna Kunstihoone)

Sõnastamata Lood (Tallinna Kunstihoone)

Kogutud failid (EKKM, Tallinn)

Prima Vista (Kiek in de Kök, Tallinn)

Perekond (März projektiruum, Tallinn)

POT festival (NO teater, Tallinn)

Eclectica festival (Genklubi, Tartu)

Kultuuritolm (Patarei vangla, Tallinn)

Kik in der Kok Cyber Sexuality Festival (Tallinn)

2010

Next To Nothing (EKKM, Tallinn)

Muutuv maalikunst (Kumu kunstimuuseum, Tallinn)

Artishok Biennale (Tartu Arthouse)

Estonian Robot Stories (Plektrum Festival, Tallinn)

2009

NU performance festival (Kanuti Gildi saal, Tallinn)

Popkunst Forever! (Kumu kunstimuuseum, Tallinn)

Asjade seis (Kumu kunstimuuseum, Tallinn)

Kunstiministeerium (Rüütelkonna hoone, Tallinn)

Onupojapoliitika... (klubi Shah, Tallinn)

Kriis (Rotermanni kaubanduskeskus, Tallinn)

Floromaania (Kumu kunstimuuseum, Tallinn)

Kiri (Võru linnagalerii)

2008

Fluxus East (Kumu kunstimuuseum, Tallinn)

Stiilne Viisnurk (Tallinna Linnagalerii)

Hare Weihnachten (Y-Galerii, Tartu)

Tartu poissmaal (Evald Okase muuseum, Haapsalu)

Kultuurikatapuldid (Haapsalu Ordulinnus)

2007 

Eclectica festival (Tartu)

Plektrum festival (Tallinn)

Kultuurikatapuldid (Haapsalu)

Ambientraadio “Allikas” – Une hääled (www.allikas.konverter.ee, Viljandi)

2006 

Ambientraadio “Allikas” – Muusika Taimedele (www.allikas.konverter.ee, Viljandi)

Lätete pääl (Massiaru)

KTI Talvefoorum (Valtu)

Kogutud kriisid (Kumu kunstimuuseum, Tallinn)

Eclectica festival (Tartu)

Plektrum festival (Tallinn)

Sex (Vaal galerii, Tallinn)

2005 

Elavad skulptuurid (Tallinna Kunstihoone)

Tants:Mood:Performance (Tartu Sadamateater)

T.V.O.D. (“Veerevad Kivid”, Tartu)

Hääled (Rotermanni Soolaladu, Eesti Kunstimuuseum, Tallinn)

Uus eesti kunst (Võru Kultuurimaja)

Eclectica (Tartu)

2004    

Heli+Visioon (Tartu–Mooste)

Eclectica (Tartu)

DSP simman (Kesselaid)

ISEA2004 (Tallinn)

Kunstnik ja Teine. Eesti Kunstnike Liidu aastanäitus (Tallinna Kunstihoone Galerii)

Rehabilitatsioon, Eesti Kunstnike Liidu aastanäitus (Hobusepea galerii, Tallinn)

2003    

Screensaver (Tallinna Kunstihoone)

Tsivilisatsioonide kokkupõrge (Pärnu Kontserdimaja)

9. märtsi tegevuskunstifestival (Pärnu Kontserdimaja)

Chart (Hobusepea galerii, Tallinn)

Aeg Ruum Liikumine, tegevuskunstifestival (Paide)

Tegevuskunsti öö (Tartu Lastekunstikool)

Lapsepõlv (Tartu Kunstimuuseum)

Raster 8 / Kölerist Kiwani (Tartu Kunstimuuseum)

Viimane kangelane (Rotermanni Soolaladu, Eesti Kunstimuuseum, Tallinn)

2002    

8. Pärnu Fideo- & Vilmifestival (Pärnu)

2. Põhjamaade Luulefestival (Tallinn)

Cinematheque Vivante/Elav Kino (Port Artur, Pärnu)

2001    

Young British Art (Tallinna Kunstihoone)

Mehitamine (Rotermanni Soolaladu, Eesti Kunstimuuseum, Tallinn)

ERKI moeshow (Kino Kosmos, Tallinn)

Linnakultuuri Festival (Tallinn)

2000    

Aids kultuuris. Immuunsuse kaotamine kunstis (Rotermanni Soolaladu, Eesti Kunstimuuseum, Tallinn)

Väikseid rollimänge XXI sajandiks (Tartu Kunstimaja)

10 paar (Kuressaare)

Linnakultuuri Festival (Tallinn)

1999    

Artificial IDs / Dionüüsia (Tartu Kunstimaja)

Eesti Maalikunstnike Liidu aastanäitus (Tallinna Kunstihoone)

Aeg Ruum Liikumine III, tegevuskunstifestival (Paide)

Pimedate Ööde Filmifestival (Tallinn)

Backdoor Media II (Tallinn)

20. sajandi kunstniku mälestuseks (Eesti Kunstimuuseum, Tallinn)

Media Non Grata offline@online media art festival (Eesti Kunstiakadeemia, Tallinn)

Interstanding 3 – Beyond the Edges (Eesti Arhitektuurimuuseum, Tallinn)

Ruum ja Vorm 2000 (Tallinna Kunstihoone)

1998    

Kiirus II, maanteenäitus; Eesti Maalikunstnike Liidu aastanäitus (Rotermanni Soolaladu, Eesti Kunstimuuseum, Tallinn)

Aeg Ruum Liikumine II, tegevuskunstifestival (Paide)

Kõike korraga palju ja kohe (Rotermanni Soolaladu, Eesti Kunstimuuseum, Tallinn)

ElektroKardioGramm, tegevuskunstikeskkond (Rotermanni Soolaladu, Eesti Kunstimuuseum, Tallinn)

Kunstnik tapab koletise (Pärnu Uue Kunsti Muuseum)

[meta]dialoog (A. H. Tammsaare majamuuseumi galerii, Tallinn)

Private Views, Taas/Avastatud ruum kaasaegses kunstis Eesti- ja Inglismaalt (Rotermanni Soolaladu, Eesti Kunstimuuseum, Tallinn)

ERKI moeshow (Tallinn)

Prantsuse-Baltimaade-Põhjamaade video & uue meedia festival offline@online (Tallinn)

Pimedate Ööde Filmifestival (Tallinn)

Backdoor Media (Tallinn)

1997    

Kiirus / Dionüüsia, maanteenäitus (Tartu)

Eesti Maalikunstnike Liidu aastanäitus (Rotermanni Soolaladu, Eesti Kunstimuuseum, Tallinn)

Aeg Ruum Liikumine I, tegevuskunstifestival (Paide)

VALITUD KURAATORPROJEKTID

2018

TAVA2018 – Arhitektuurse valgustuse ja valguskunsti festivali sisenäitused

Ulmefestival www.ulmefestival.ee

2014

Ajutine valitsus. Punk - 40 (Voronja galerii, Varnja)

alates 2014 ;paranoia publishing www.paranoia.ee

2013

Nõukogude lillelapsed - 70ndate psühhedeelne underground (koos T. Toomistuga, Moderna Museet, Malmö, Rootsi)

Nõukogude lillelapsed - 70ndate psühhedeelne underground (koos T. Toomistuga, ERM, Tartu)

2012

Istvan Kantor Monty Cantsin? Amen! - Mässav Neoist (EKKM, Tallinn)

2010

Eklektika (Kumu kunstimuuseum, Tallinn)

Viimased kehad (Vaal galerii, Tallinn)

2009

N0 WAVE (Vaal galerii, Tallinn)

Hall Signaal (Vaal galerii, Tallinn)

Minimalism 2009 (galerii 008, Tallinn)

2008

1 reaalsus 1 error (Vaal galerii, Tallinn)

2007    

Tekstist masinani, Rael Artel Gallery: Non-Profit Project Space, Tartu noore kunsti näitusesari (galerii 008, Tallinn)

audiogalerii (erinevad kohad)

2006    

Tekstilääts: Kangelasema Toitepiim (eksperimentaalkirjanduse kogumik, ID Salong, Tartu)

2005 

Museum of Sleep / Uinuv Muuseum (Rotermanni Soolaladu, Eesti Kunstimuuseum, Tallinn)

2002-08  

0lematute Bändide Festival / Cabaret Derrida / www.nihe.ee (Rotermanni Soolaladu, Tartu Sadamateater, Von Krahli Teater, TV3 otse–eeter, klubi “Võit”, Sakala keskus)

2001-04  

Metabor – heli, ruumi ja multimeedia platvorm (koos A. Lôoga, Tallinn)

2001   

Young British Art (koos H. Soansi & A. Härmiga, Tallinna Kunstihoone)

2000    

Nu Neurotik Naivism (Tartu Kunstimaja)

1999    

Backstage of Fashion / M.O.O.D.(koos E.-L.Semperiga, Rotermanni Soolaladu, Eesti Kunstimuuseum, Tallinn)

VALITUD PERFORMANCE’ID

2014-…

Performance’id koos ;paranoia publishing'iga

2011

Shlager Etovo Leto (Kultuuritolm, Patarei vangla, Tallinn)

Here’s Nothing (Y-gallery, Tartu)

Prima Vista festival (Kiek in de Kök, Tallinn)

2008

Body Without Paradox (Kultuurikatapuldid, Haapsalu)

2007    

Tekstilääts – raamatu Kangelasema Toitepiim esitlusperformance (koos ansambliga Miip ja autoritega, Kumu kunstimuuseum, Tallinn)

Beside of the Membrane (koos Chanel Diori ja Maria Aderiga, Von Krahl, Tallinn)

2006    

Tekstilääts – raamatu Kangelasema Toitepiim esitlusperformance (koos Fabrique’i ja autoritega, Eclectica festival, Anatoomikum, Tartu)

2005    

No Fur (koos Chanel Diori ja Maria Aderiga, Tartu Sadamateater, Tartu; Von Krahli Teater, Tallinn)

2004 

untitled (klubi „Tallinn“, Eclectica2004, Tartu)

Mind ei ole (Tallinna Kunstihoone Galerii)

2003    

Esineb ans. Mootortüdrukud (tegevuskunstifestival Aeg Ruum Liikumine, Paide)

/–––/ (Tegevuskunsti öö, Tartu Lastekunstikooli galerii)

2002    

performance Keskerakonnale (koos E. Kampega, Tallinn)

Pahupidinihe;peegelplatoo+–pii (koos E. Kampe ja A. Lõoga, Spirit cafe, Tallinn)

Short History of Popmusic (Cafe Keese, Reeperbahn, Hamburg, Saksamaa)

Pseudofashion Performance (koos K. & N. Carpenkoga, Club Adorator, Hamburg, Saksamaa)

Sounds of Northern Lights (koos ReProducts’ga, Schiller Opera, Hamburg, Saksamaa)

Kas see ongi indie? (gay-klubi Nightman, Tallinn)

0lematute Bändide Festival (Rotermanni Soolaladu, Eesti Kunstimuuseum, Tallinn)

2001    

Analogue Overdub (Tallinna viimase analoogtelefonijaama sulgemine)

12alterego. Pseudofashion presentation (ERKI moeshow, kino “Kosmos”, Tallinn)

2000    

Lumivalgeke (koos J. Zoova & P.M. Olowskaga, Club Difference, Tallinn)

Videodisco/Flashbax I–III (koos J. Zoovaga, Enter, PÖFF, ArtGenda)

12 kaminat (J. Zoovaga, Tallinn)

Androgüüni Päev (Tallinna Kunstihoone Galerii)

A nagu alfa (koos A. Lôoga, Radisson SAS, Tallinn)

1999    

Püha Liit, performance Eesti Pangale (koos E.-L.Semperi, M. Laari, V. Krafti ja S. Kallasega, Maardu)

Videodisco. The Best of Nervous Cowboys (koos J. Zoovaga, Võitlev Sõna, Tallinn)

Eesti kui märk (koos J. Zoovaga, Karli sild, Praha, Tšehhi)

1998   

Work in Progress (Rotermanni Soolaladu, Eesti Kunstimuuseum, Tallinn)

Kontseptuaalne võileib (Kanal 2 TV, Tallinn)

Graffiti Patrol (Riia, Läti)

1997   

I Got Love in my HeArt (Paide tegevuskunstifestival)

Coca-Cola (koos H. Soansiga, Tallinn)

1997–… 

sotsiaalsed skulptuurid ja aktsioonid Eesti meedias ja avalikus ruumis

erinevad audio- ja tekstiperformance’id

totaalmeediaprojekt “Meedia Gräffiti”

VALITUD HELIPERFORMANCE’ID

2028

Heliperformance koos Leonhard Lapiniga (Noblessneri endine tehas, Tallinn)

2015

Vilsandi Trance (Müstika Dance Studio, Tallinn)

performance koos Rebel Angel’iga (Tallinn Art Hall, Club W, Katel, Tallinn)

2014

performance koos Tellervo Kalleineni ja Kaukaisuga (Helsingi, Soome)

Kukemuru Ambient Festival (Kukemuru)

2013

Art's Birthday Party (Södra Teatern, Stockholm, Rootsi)

heliinstallatsioon Endel Kõksi näitusel (Tartu Kunstimuuseum)

Sünkroonist väljas avaperformance (Kumu Kunstimuuseum, Tallinn)

Köler Prize Gala (EKKM, Tallinn)

Noise & Fury Festival (DOM, Moskva, Venemaa)

Experimental Sound Gallery (Petersburg, Venemaa)

Kolmkõla (Paide)

Vilsandi Trance (Vilsandi)

Kukemuru Ambient Festival (Kukemuru)

Maikellukese päevad (Kanuti Gildi Saal, Tallinn)

2012

Sound Around Kaliningrad festival (Kaliningrad, Venemaa)

Pori Performance Festival (Pori, Soome)

Club Liberte (Helsingi, Soome)

Ptarmigan (Tallinn)

Performance Fiesta (Tampere, Soome)

Pärnu International Film & Video Festival (Pärnu)

Katkestus (Emajõgi, Tartu)

koos Istvan Kantoriga (Nabaklab, Riia, Läti)

koos Joel Tammikuga, Continuum_The Perception Zone raamatuesitlus, (Katla Aed, Tallinn)

Kunstiskeenede arheoloogia (Kumu kunstimuuseum, Tallinn)

koos N!xau’ga, Mõisakarneval (Mooste)

Monty Cantsin Band, Tour D'Grill (Patarei vangla, Tallinn)

Patareiv (Patarei vangla, Tallinn)

Vilsandi Trance (Vilsandi)

KinkKonk Club (Tartu)

Kultuuritolm Festival (Patarei vangla, Tallinn)

2011

Topofon (Y-galerii, Tartu)

Eclectica festival (Genklubi, Tartu)

koos F.Pomassliga (Naissaar)

Contiinum_kunst kui taju, ruum kui protsess (Tallinna Kunstihoone)

Kajad kaugusest (koos T. Toomistuga, Genklubi, Tartu)

2010

Kumu öö (Kumu kunstimuuseum, Tallinn)

2009

Zone (Seccession, Viin, Austria)

First Experimental Music and Media Art Festival (Minsk, Valgevene)

Salatuba (Tartu Kirjanike Maja; Genklubi, Tartu)

Ekstaas On Uus Sagedus (Sadamateater, Tartu)

NU Performance Festival (Kanuti Saal, Tallinn)

Black Leather club (Bogota, Colombia)

2008

koos Alexei Borissoviga (Tseretely galerii, Moskva Moodsa Kunsti Muuseum, Venemaa)

Popdada Deluxe (Tartu)

Protoeclectica/Dopplereffekt (Athena Keskus, Tartu)

2007

SKIF festival (Peterburg, Venemaa)

Kultuurikatapuldid (Haapsalu piiskopilinnus)

Discoordinated, Eclectica (Tartu)

Ambientraadio Allikas (Viljandi)

2006

Nordic Artists’ Centre (Dale, Norra)

Radius festival (Salzburg, Austria)

Vanemuise kultuuritänava festival (Tartu Kunstimaja)

Ambientraadio Allikas (Viljandi)

Rus Klub/Viennale festival (Viin, Austria)

Festival of Experimental Art/Maneezh (Peterburg, Venemaa)

Pixelache festival (Helsingi, Soome)

2005

Klangwald / La forêt des sons (Riia, Läti)

Radius–Festival (CAT/MAK, Viin, Austria)

radiodays, De Appel (Amsterdam, Holland)

Museum of Sleep (Rotermanni soolaladu, Eesti Kunstimuuseum, Tallinn)

Looming.org presents: Mootor (Von Krahli Teater, Tallinn)

Eklektika festival, koos Sven Grünbergiga (Peetri kirik, Tartu)

Time Free Day (Läti okupatsioonimuuseum, Riia)

2004

Heli+Visioon Festival (Tartu kunstimaja)

Electrodienos. Unidentified Sound Objects (CAC, Vilnius, Leedu)

koos Broken Machines’ga (Ze dos Boys, Lissabon, Portugal)

Audio Machines of Purity (Gallery Beauliau, Gent, Belgia)

0laf Andvarafors projekt (9. märtsi tegevuskunsti festival, Imatra)

Metabor:panoraam (Multikultuurimaja, isea2004, Tallinn)

2003

Metabor: chakra trust (Viinistu kunstimuuseum)

9. märtsi tegevuskunstifestival (Pärnu Kontserdimaja)

Aeg Ruum Liikumine, tegevuskunstifestival (Paide)

Abstraktne Masin (Kondase keskus, Viljandi)

2002

Art Genda (Pudel club, Hamburg, Saksamaa)

2. Põhjamaade Luulefestival (Spirit cafe, Tallinn)

Venus on Soma / 9 märtsi tegevuskunstifestival (Ugala, Viljandi)

Unestapja (koos A. Lôo & Kärt O’ga, Raatuse galerii, Tallinn)

Unestapja (koos MC Basquiat’, A. Lôo & Kärt O’ga, Kullo galerii, Tallinn)

Avaramalt (koos A nagu alfa’ga, Eesti Kunstiakadeemia galerii, Tallinn)

2001    

Nyyd Estonian Malady (Gallery Ze dos Boys, Lissabon, Portugal)

Smog Conference (Hamburg, Saksamaa)

Metabor: esimene lend (koos K. Kurismaa, Martini ja Masinaga, Endla tn endine haigla, Tallinn)

Metabor (koos K. Kurismaa, A. Lôo, pOrt’i, Martini ja Masinaga, Dvigateli tehas, Tallinn)

Metabor: Alfaplato (koos K. Kurismaa, A. Lôo, pOrt’i, Martini ja Masinaga, Maarjamäe memoriaalkompleks, Tallinn)

Metabor: Boreaalsolaarium (koos K. Kurismaa, A. Lôo, pOrt’i, Martini ja Masinaga, jäälõhkuja Suur Tôll, Tallinn)

Unestapja (koos A. Lôoga, Von Krahli Teater, Tallinn)

OLULISEMAD AVALIKUD ETTEKANDED

2015

Hippies Without Acid (Dept. of Signs and Symbols, NYC, USA)

Soviet Sound Cultures (Satellite gallery, Vancouver, Kanada)

2013

sisene nimetusse (Vaal galerii, Tallinn)

Machine that won the war (Pühavaimu saal, Tallinn)

2012

Tagasi Hukkunud Alpinisti Hotelli (Eesti Kirjandusmuuseum, Tartu)

Valge Tekst (Viljandi Kultuuriakadeemia)

2011

Helikoosolek (ERM, Tartu)

2010

Vormi dematerialisatsiooni konverents (Tartu)

Õnnekonverents (Tartu)

Tuuma jõud (Põltsamaa)

Semiootika kevadkool (Viljandimaa)

2009

Mõningaid aspekte töö tähendusest (Rahvusvaheline konverents, teaduslik konverents, Tartu Ülikool)

Hekk (eksp festival 2009)

Robodada (Kunstiministeerium, Rüütelkonna hoone, Tallinn)

2007

Tsitaadikogemus (KTI talvefoorum, Juuru)

2005

Soundlecture (koos A. Lõoga, www.radiodays.org, de Appeli kunstikeskus, Amsterdam, Holland)

2004

0laf Andvarafors projekt (Jan van Eyck Academy, Maastricht, Holland)

0laf on nukk (KTI Talvefoorum, Võsu)

2003

Eraldiolev (Teatrifoto seminar, festival “Draama”, klubi “Tallinn”, Tartu)

heliloeng (koos A. Lõoga, 1+1=1 avaüritus, Kanuti gildi saal, Tallinn)

2002

Soundlecture (koos A. Lõoga, Rotermanni Soolaladu, Eesti Kunstimuuseum, Tallinn)

2001

Banana Split: Andy Warhol (Rotermanni Soolaladu, Eesti Kunstimuuseum, Tallinn)

1998

Süütus katku ajal (videoloeng, seminar Globaalne-Lokaalne, Kiriküüt, Viljandi)

VALITUD VIDEO- JA FILMOGRAAFIA

2012

Neoist Interview (15'00'')

Burned Alive (9'08'')

2011

Wariazone (58'00'', koos T. Toomistuga)

2004    

I was prevented from being a popstar (2'54'')

2003    

0,1980 (2'13'')

2002    

Pahupidinihe; peegelplatoo (4'20'')

2000    

Androgüüni päev (14'25'')

Analogue Overdub (4'05'')

A nagu alfa (5'26'', koos A. Lõoga)

1999    

Helesinine ja Roosa (3'07'', koos E.-L. Semperiga)

Oaas (3'52'', koos E.-L. Semperiga)

Eurovision. Under the Blue Flag (3'04'')

Euro–antivision. Under the Yellow Flag (8'50'')

Nervous Cowboys (18'23'', koos J. Zoovaga)

1998    

Artist Kills the Beast (2'15'')

Da Girl is Rokin' (2'12'')

Work in Progress (15'45'')

Paradisco (3'49'')

Untitled Dream (4'30'')

Süütus katku ajal (5'00'')

Gräffiti Patrull (2'35'')

RingHing (1'01'', koos E.-L. Semperiga)

1997    

Mobiilsuse müüt (6'34'', koos H. Soansiga)

RAAMATUD

kiwa. spiral of void. ;paranoia publishing, 2017

Kiwa. Autoportree tundmatuga. Tartu: Tartu Kunstimuuseum, 2015

Kiwa. Lennuki kõrval toas. ;paranoia publishing, 2014

Kiwa – enter the untitled. Paranoia, 2014

Tekstilääts: Kangelasema Toitepiim (eksp kirjanduse antoloogia, koostaja Kiwa) Tartu: ID Salong, 2006

Ki wa. Metabor: skid mark of the force before the shape. Tartu: Bookmill, 2005

Ki:wa. Roboti tee on nihe; Salatühik. Tallinn: Eesti Kunstimuuseum, 2004

Kiwa. Lastehaiglast põgenenud mänguasjad. Tallinn: Eesti Keele Sihtasutus, 2002

VALITUD DISKOGRAAFIA

2016

Polynex (plaadil Polyvox - 33)

2012

Luunja Hümn (plaadil Maikameikers - Akedia)

2010

nebulus 1button (kogumikul Muu for Ears 5&6, MUUCD05-06-2010)

2008

The Festival of Non-Existent Bands (Robodada Records, Robodada 0.91, download/promo edition memory stick)

Nervous Cowbwoys - Regatta (kogumikul: SHE_IS_SYSTEM64, Robodada Records, Robodada 0.93, LP)

Hare Weihnachten (CD)

2006    

Festival of Non-Existent Bands - Rotteneffekt (kogumikul: Melodia, Erste Bank Group/Laton, KONRE001, CD)

2005    

metabor (white label)

Ki wa, Skidmark before shape (kogumikul: Culmination, Laton 030, CD)

expert from live (kunst.ee, helikunsti eri CD)

2004    

Luarvik Luarvik, Passioon & Fuuga (hyper.records, CD)

Ki wa, Changing Weather (kogumikul: Flowers for Algebra, looming.org, CD)

2003 

Kiwa, Four Soundrooms from 0,1980s (yO–y0 rekords, CDR)

2002    

yO–y0 rekords, Sampler (yO–y0 rekords, CDR)

2001    

Kiwa vs Sven Grünberg, Unestapja (kogumikul: Tallinn psühhedeelne linn, ulm02,CD)

2000    

Nervouscowboys, Toys Escaping from Children's Hospital (yO–y0rekords, CDR)

1996    

Nyrok City, La Horro Porro (Sally Cinnamon Music, SAL005MC)

1995    

Nyrok City, Shit, Blood & Flowers (Khaos Control, MC)

TÖÖD TEATRIS

2018

Ulmefestival (Tartu Uus Teater)

2016

Ilus on noorelt (Mehis Pihla, Vanemuine) - helikujundaja, kaaslavastaja

KH kood (Kudu/Piiri)

2013

Elad muudkui ja ei pane tähelegi, kuidas teise ilma satud (Prjazhko/Kudu) - lavakujundus

2012

Õnnestunud elu (Prjazhko/Kudu) - heli-, lava- ja kostüümikujundus

2011

Isapuue (koos Teet Kasega, NO teater) – heli ja performance

2009

Vabadus või surm (Ruitlane/Kudu/Kiwa, Tartu Üliõpilasteater) - lava-, heli-, kostüümi- ja videokujundus

2008

4.48 Psühhoos (Kane/Kudu/Kiwa, Tartu Üliõpilasteater) - lava-, heli- ja videokujundus

2007

Electronic City (Richter/Heiberg, Pärnu teater Endla) - helikujundus

2006

Sortsid (Kudu/Vahing/Dostojevski, Tartu Üliõpilasteater) - originaalmuusika

2003

Rigoletto (Verdi/Priimägi, Pärnu teater Endla) - kostüümikujundus

TÖID KOLLEKTSIOONIDES

Eesti Kunstimuuseum

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum

Tartu Kunstimuuseum

The Carousel Collection

erakollektsioonid Euroopas ja Ameerikas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

< tagasi