Näitused > Toimunud > SEB GALERII

SEB GALERII 16.09.2009-30.10.2009

Tiina Tammetalu

La Dolce Vita

Tiina Tammetalu seekordsed maalid – fragmentaalsed ülestähendused hetkedest, nägudest, vaadetest ja detailidest – on ühendatavad eeskätt läbi autori, kes, reisides erinevais paigus või olles kodus Eestis, on teatud “la-dolce-vitaliku hoiakuga” kogetud hetki ära tundes need oma meeltesse talletanud ja hiljem ateljeevaikuses mõned neist ka lõuendile tähendanud.

Autori sõnutsi on “La Dolce Vita” väga isiklik. Neile maalidele on ainest andnud autori enese poolt aeg-ajalt viljeldav nautlev, sübaristlik elustiil, kus ainsaks kehtivaks reegliks on hedonism. Lastes end passiivselt õndsa kulgemise lainetel kanda, on meeltesse jäänud hulk katkeid piltidest, lõhnadest, nägudest, maastikest, arhitektuurist, – geograafiliselt ja ajaliselt üsna fragmenteeritud ja ühitamatu jada, mis on siiski väga kindlalt ühendatavad läbi autori isiku, kes nende “magusate kogemuste” äratundmishetkil on alati üllatusega märganud end mõtteis kordamas: “La Dolce Vita…”.

Otsides maalinäitusel assotsiatsioone Federico Fellini samanimelise suure filmiga aastast 1960, tuleb märkida, et film “La Dolce Vita” oli Fellini samm neorealismist kunstfilmi maailma. Arvestades Tammetalu fundamentaal-realistlike “Eesti maastike” ja aktimaalide background´i, on see paralleel üsna kõnekas.
Selles sarjas pole autorile oluline mitte konkreetne geograafiline punkt, millist ta on esmaseks kujutamisväärsuseks pidanud oma sarjas “Eesti maastikud”. Siin, “La Dolce Vita´s” on tähtsaim meeleolu, tunne – mis visuaalsusesse tõlgituna seostub ometi siiski mingil määral ka kohafragmentidega. Nii on piltidele ülestikku ladestatud katkeid lapsepõlve Tartust, Lääne-Eestist ja oma Tallinna ateljeedest läbisegi mälestustega Chicagost, Shanghaist, Yaffost, Jeruusalemmast ja paljudest teistest õnnelikke hetki pakkunud kohtadest.

< tagasi
At the Gold Mountain. Bier Blonde
Tiina Tammetalu
At the Gold Mountain. Bier Blonde
1999-2000. akrüül, õli, lõuend 107 x 205.5 cm (raamimata)
hind 2 010
La Dolce Vita
Tiina Tammetalu
La Dolce Vita
1999. akrüül, õli, lõund 97.5 x 205.5 cm (raamimata)
hind 3 355
Tornaado
Tiina Tammetalu
Tornaado
1999. akrüül, õli, lõuend 90 x 205.5 cm (raamimata)
hind 2 685
Mount Carmel
Tiina Tammetalu
Mount Carmel
2009. õli, lõuend 35 x 35 cm (raamimata)
hind 1 343
Väike puust linn
Tiina Tammetalu
Väike puust linn
2008. õli, lõuend 35 x 35 cm (raamimata)
hind 1 343