Oksjonid > Käesolev > Haus Galerii

ok_na_494.jpg

Haus Galerii 08.05.2021 00:00

EESTI MOODSA KUNSTI KLASSIKA OKSJON KEVAD 2021

Oksjon keskendub moodsa kunsti nimekatele autoritele, peamiselt 1980ndate ja 1990ndate aastate, aga ka hilisemale loomingule. Moodsa kunsti klassika oksjon laupäeval, 8. mail. Oksjonite kellaaeg ja läbiviimise üksikasjad täpsustuvad.

Seekord saab olema tööde arv ühes ekspositsioonis senisest väiksem ja kumbki oksjon aegasäästvam. Osaleda saab endiselt nii kohapeal, telefonis, kirjalikke pakkumisi tehes, kui ka meie online-platvormi kasutades. 

Oksjoni pakkumiste hoogsamaks muutmiseks reguleerime ka hinnasamme, mis on olnud meie ostjate üksmeelne soovitus – suuremad sammud teatud piiridest alates võimaldavad seni ehk hooti venima kippunud ostuprotsessi kiirendada. 

Teoseid oksjonile kogume jooksvalt, pakkumised erakogudest ja kunstnikelt on teretulnud!  

Töid hakkame seekord publikule samm-sammult tutvustama juba peagi. Kui seni oleme kogu töödevaliku avalikustanud enamasti kolm nädalat enne oksjoni toimumist, siis nüüd anname aega töödega tutvuda pikemalt ja juba aegsasti. Saate meie oksjonivaliku koostamise protsessis jooksvalt osaleda – teosed hakkavad meie kodulehele ilmuma ükshaaval juba veebruaris. 

Iga töö Haus Galerii oksjonil on sündmus, igal pildil on oma lugu ja oma põhjus, miks ta meie hoolega kureeritud valikusse on sattunud ning me tahame igale üksikule teosele ja selle autorile pühenduda senisest veelgi põhjalikumalt. Oksjoniteostest ja autoritest saate näha nii filmilõike kui lugeda ka kunstiloolisi tekste, mida koostavad kunstiloolane Eero Epner ja kuraator Piia Ausman.

< tagasi