Oksjonid > Sissejuhatus

Haus Galerii pühendab 2021 aasta sügisel läbi oksjonite eesti kunsti klassikutele terve nädala. Tutvustame kolme teostevalikut: eesti vanema kunsti klassika oksjon, graafika ja joonistuse oksjon ning meie moodsa kunsti klassika oksjon. Enampakkumised leiavad aset vastavalt 6. 10. ja 13. novembril. Jälgi infot.

Haus Galerii on eesti kunstiklassika oksjonite traditsiooni alusepanija, korraldades enampakkumisi juba 24 aastat.

Olete oodatud osalema meie oksjonitel nii ostja kui müüjana. Kui soovite täpsemat infot teoste müüki pakkumise teemal või ostukonsultatsiooni, siis võtke täiendavalt ühendust telefonil 52 77 334.

Igal kevadel ja sügisel avatakse galeriis alati intriige loov ja huvipakkuv oksjoniteoste näitus, mis kätkeb endas ülevaadet eesti kunstiklassika ajaloost. Juhuslikke teoseid oksjonil ei ole. Pakutakse vaid hetkel kunstiturul olevat paremikku, mis on professionaalsete asjatundjate poolt hinnatud ja heaks kiidetud. Teosed on oksjonil esitletud kronoloogiliselt, varasemad pärinevad 19. sajandist ning hilisemad 20. sajandi lõpust. 

Oksjoninäitused on suurepäraseks ilustratsiooniks Eesti kultuuriajaloole, tulvil nii avastusi ja üllatusi, kui ka häid näiteid siinsest kunstitraditsioonist. Oksjoninäitusi on oodatud vaatama ja nautima kõik huvilised. Enampakkumisele on aga kutsutud vaid ostjad, kes on eelnevalt tutvunud oksjoni toimumise korraga ning end oksjonile registreerinud. 

Kunst kutsub vaatama, hindama, süveneme, peegeldades meid endid meie ajaloos ja ühiskonnas!