Studio 22

Tõnis Vint. Gothic Rex 2

2007. Kollaaž 56 x 39 cm (raamitud)

Teosega saab tutvuda Haus Galeriis

Studio 22 "Tõnis Vint. Gothic Rex 2"

Tõnis tegi need tööd rahvusvahelise graafikakonverentsi "Impact 5. Lõigutud aeg" harunäitusele. Konverentsi üldteema oli tuletatud Henri Bergsoni filosoofiast. Aga Tõnis ... lähtus rohkem Jorge Luis Borgesest, lisas paar mõõdet ja pani näituse nimeks "Kaks reaalsust". Näitusel oli tinglikult kolm osa: teooriatahvlid (1997 näitusel "Celtic Livonia" kasutusele võetud vorm), pööratud peegelduses ja diskreetsete lisanditega maakaardid ja ruumijoonised ning geomeetriline video "G17".
Pööratud peegelduses esitatud jooniste hulgas oli kaks Inglismaa kiriku põhiplaani. "Gothic Rex 1" on Lincolni katedraal, "Gothic Rex 2" Yorki kloostrikirik. Nende kirikute kapiitlihoonete asukoht terviku suhtes võimaldas veel ühel moel näitlikustada mudelit kahest reaalsusest, mida eristab aja kulgemise erinevust tähistav võnge.
Arhitektuuris on struktuur ja on poeesia. Ja on kaanonid – need hoiavad kojad koos. Detailides võib tegutseda ka reeglite ja valemiteta, see on looja väike vabadus. Igaühe suur vabadus on mistahes kojas või sellest väljas olla kui tühi anum.

Ei ole müügiks / not for sale

Esinemine oksjonitel

Esinemine näitustel

Stuudio 22 VABADUSE STRUKTUUR JA POEESIA Haus Galerii 03.09.2019-03.10.2019

Ost ja broneerimine

Kui soovite seda teost osta või broneerida, täitke vorm ja vajutage nupule "saada".

Ostusoovi teate saamisel võtame teiega ühendust, et täpsustada teose eest tasumise ja teose kättesaamise tingimused.

Broneerimise teate saamisel broneerime teose teile seitsmeks tööpäevaks. Teatame teile ajavahemikust, mille jooksul saate galeriis teosega originaalis tutvuda ja otsustada, kas soovite teost osta.

<tagasi