Paul Liivak

(1900-1942)

Rannal

1933. Puulõige Plm 13 x 13.6 cm (raamitud)
hind 450
Teosega saab tutvuda Haus Galeriis

Paul Liivak "Rannal"

Paul Liivak oli küll koolipoisina üks Eduard Wiiralti paremaid sõpru, kuid tema looming liikus hoopis teistel radadel – tema jooned olid arhailisemad ning huvid tunduvalt maalähedasemad. “Rannal” on nostalgiline vaade traditsioonilisele eesti külale. Õigupoolest on nii maastik kui majad niivõrd selgelt “eestilikud”, et võib kõneleda peaaegu manifestist. Jõudu lisab ka konradmäelik päikesekiirte langemine, mis oma ekspressiivsuses meenutab taeva avanemist ja tavaliselt religioossetelt ilmutuspiltidelt nähtavat kirge. Ometi on Liivak selgelt realist, kuigi väga romantiline realist. Erinevalt mitmest eakaaslasest ei soovi ta keskenduda elu pahupoolele, vaid mälestustele, mis jäävad alati helgeteks.

Esinemine oksjonitel

HAUS GALERII / XX OKSJON. 2007 kevad. Vanem graafika ja joonistus Haus Galerii 15.04.2007-23.04.2007 alghind: 383 lõpphind: 383

Esinemine näitustel

Ost ja broneerimine

Kui soovite seda teost osta või broneerida, täitke vorm ja vajutage nupule "saada".

Ostusoovi teate saamisel võtame teiega ühendust, et täpsustada teose eest tasumise ja teose kättesaamise tingimused.

Broneerimise teate saamisel broneerime teose teile seitsmeks tööpäevaks. Teatame teile ajavahemikust, mille jooksul saate galeriis teosega originaalis tutvuda ja otsustada, kas soovite teost osta.

<tagasi