Uudised

Uudised

767.t1.jpg Vano Allsalu näituse "Loodusest" avamine 17. augustil kell 18!

Tuleval esmaspäeval kell 18 avame koos Vano Allsaluga tema uusimate maalide näituse. Kõik on kutsutud! Näeme kunstnikku tema tuntud headuses – Vano Allsalu looming ei saa jätta külmaks. Kunstnik tunneb inimest. Sellest annab tõestust tema oskus puudutada vaataja teadvuses punkte, mis loovad ootamatuid, mõnikord üllatavalt tugevaid tundeid ja eredaid kujutlusi. Väljapanek on avatud 12. septembrini.

Loe ja vaata rohkem siit (link)!

Veel tuletame meelde, et Elvi Rangelli ja Elina Laurineni paarisnäituse (link) tähistamiseks on kumbki kunstnik pannud ühe oma teose oksjonile haruldase alghinnaga 100 eurot.

Enampakkumisel olevate maalidega saab tutvuda ning oksjonil osaleda aadressil onlinearthaus.com (link).

loe lähemalt

763.t1.jpg ELVI RANGELLI JA ELINA LAURINENI LUMMAV NÄITUS NING ERAKORDNE OKSJON!

Täna, 8. augustil kell 17 avame kahe suurepärase soome kunstniku, Elvi Rangelli ja Elina Laurineni paarisnäituse. Maalide ühiseks lõimeks on kirg värvi vastu. Iga väljas olev teos kajab saalis vastu jõuliselt ning kutsub vaatajat otsekui endasse. Oled oodatud sellest kogemusest osa saama! Näitusega kaasneb ka erakordne online oksjon.

 

loe lähemalt

762.t1.jpg LAHTIOLEKUAJAD SUVEL

Armsad kunstisõbrad!

Nüüd on õige hetk väisata meie põnevaid näituseid, enne kui algab suur suvi. 1. juulist 31. juulini on galerii puhkusel, ent ette teatades on võimalik meid siiski külastada - kirjutage aadressile haus@haus.ee või helistage 52 77 334 (Piia Ausman) ja leppige aeg kokku.

Alates 1. augustist oleme taas avatud tavapärastel aegadel. Seniks aga soovime Haus Galerii tiimiga teile kunsti- ja päikeseküllast suve!

Haus Galeriis praegu avatud:

Marko Mäetamme "Seosed" (link)

Jaanika Peerna ja Siim-Tanel Annuse "Ümber suunatud lend" (link)

loe lähemalt

757.t1.jpg Avatud on Siim-Tanel Annuse ning Jaanika Peerna ühisnäitus!

Haus Galeriil rõõmustab abstraktse kunsti austajaid - meie alumise korruse saalis on avatud Jaanika Peerna ja Siim-Tanel Annuse loomingut sünteesiv näitus "Rerouted Flight". Väljapanek on satelliidiks Tallinna Kunstihoone kevadnäitusele 2020, kus Haus Galerii esindab just neid kahte kunstnikku.  Galerii annab võimaluse nii Siimu kui Jaanika töödesse põhjalikumalt süveneda. Kuna avamist publikuga ei toimu, siis leiate saalivaated alloleva uudisteksti juurest ning saate näitust nautida ka internetis. Samuti olete oodatud teoseid vaatama galeriis kohapeal. Juulis oleme puhkusel ning kui tahate sellel kuul galeriisse tulla, siis andke oma külastuse soovist teada ning me avame uksed teile kokkuleppel, sobival ajal. Kirjutage haus@haus.ee või helistage 52 77 334. 

VAATA SIIM- TANEL ANNUSE KÕIKI GALERIIS OLEVAID TEOSEID SIIT

VAATA JAANIKA PEERNA KÕIKI GALERIIS OLEVAID TEOSEID SIIT 

 

 

loe lähemalt

758.t1.jpg Marko Mäetamme "Seosed" avamine oli meeleolukas

Marko Mäetamme lustaka ja nostalgilise näituse "Seosed" avamine oli täielikult väljapaneku vääriline. 18. juunil toimunud avamisüritusel olid kohal mitte ainult rõõmsad ja ilusad inimesed, nagu meil ikka, vaid lisaks veel 90ndate stiilis joogid ja muusikavalik. 1990ndad peegelduvad vastu ka Marko varase perioodi töödelt, mis näitusel väljas. 

Kliki siia, et näha lähedalt kõiki eksponeeritavaid teoseid!

Tuttavaid nägusid näituse avamiselt leiad meie pildigaleriist!

loe lähemalt

732.t1.jpg JÜRI ARRAK HAUSIS TÄNA KELL 18!

Armas kunstisõber,

Täna õhtul kell 18:00 avab Haus Galeriis oma uusimat loomingut tutvustava näituse ei keegi muu kui Jüri Arrak. Oled väga oodatud!

Näeme kunstnikku tema tuntud headuses, ent seekordne näitus on tavapärasest mõnevõrra isiklikum. Väljas olevad maalid ja graafilised lehed kinnitavad seda, mida võiski aimata - Jüri Arraku krutskite varu on otsatu.

Rohkem infot ja pilte näituselt näed siit!

loe lähemalt

730.t1.jpg AVANGARD KUNST ONLINE OKSJONIL - LEONHARD LAPIN

Haus Galerii esitleb Online Arthausi oksjonil jätkuvalt meie kaasaegse kunsti klassikat. Leonhard Lapin on üks mõjukamaid ja rahvusvaheliselt tunnustatumaid eesti kunstnikke. Oksjonil on valik Lapini teostest, mis on jätnud vaieldamatu jälje kunstiajalukku ning mille haruldasem osa pärineb autori enda kullafondist. Rariteetsed on siinkohal just Lapini varasesse loomeperioodi jäävad originaaljoonistused, millest suurem osa on tänaseks omandatud Eesti Kunstimuuseumi kollektsiooni. Just originaaljoonistused on tavapäraselt aluseks hiljem valmivatele graafilistele lehtedele, my trükitakse väärtusliku ja piiratud autoritiraažina. Käesolev oksjon pakub võimalusi omandada nii Leonhard Lapini märgilisi joonistusi kui tunnustust ja tuntust leidnud graafilisi lehti.

loe lähemalt

728.t1.jpg MUMMUISM MEIE MAJAS

Ashot Jegikjani "Kevad ja mummuism" Haus Galeriis 03.03.2020 – 04.04.2020

Vaata näitusel olevaid pilte siit!

3. märtsil kell 18 avame Haus Galerii alumise korruse saalis Ashot Jegikjani isikunäituse "Kevad ja mummuism". Kõik on teretulnud!

Ashot Jegikjan on üks neist kunstnikest, kes tajub atmosfääre, olukordi ja inimesi eriti tundlikult. Peale selle on tema jaoks oluline leitud seisundeid ja meeleolusid edasi anda selliselt, et ükski tunnetuslik nüanss ei läheks kaduma. 

loe lähemalt

725.t1.jpg KUNST SWEDBANKIS

Hea kunstisõber!

Oled kutsutud August Künnapu näituse "Albatross" avamisele.

Homme, 20. veebruaril kell 15:00 avab Haus Galerii Swedbanki privaatpanganduse ruumides (Liivalaia 8) August Künnapu isikunäituse "Albatross". Väljapanek on avatud 20. maini.

loe lähemalt

724.t1.jpg ERAETTEVÕTE KUNSTIKOLLEKTSIOON INTERNETI OKSJONIL!

EESTI KAASAEGSE KUNSTI KLASSIKUD

Haus Galerii aitab läbi viia  eraettevõtte kunstimüüki. 29. jaanuarist kuni 29. veebruarini 2020 on galerii kureeritud oksjoniportaalis www.onlinearthaus.com avatud enampakkumine, kus vaid 30 päeva jooksul on võimalus soetada nimekate eesti kaasaegsete kunsti klassikute teoseid nende tegelikust turuhinnast soodsamalt. See on kunstikollektsioon, mis on olnud aastakümneid ühe kohaliku eraettevõtte omandis – täna otsivad need suurepärased maalid aga galerii abiga uusi omanikke!  

loe lähemalt

723.t1.jpg VESTLUSRING KUNSTNIK ALINA ORAVAGA JUBA 14. JAANUARIL KELL 18:00!

7. jaanuaril avati Haus Galeriis Alina Orava polüvaatemaalide näitus. Vestlusõhtul, mida modereerib Sandra Jõgeva, selgitab kunstnik pikemalt, mida polüvaate maal endast kujutab ja kuidas sellega suhestuda. Ka publik saab esitada küsimusi. Kõik on oodatud!

Rohkem infot näituse kohta: http://www.haus.ee/?c=naitus-kaesolev&l=et&y=2020&id=458

Foto: Arno Saar

Näitust "Polüvaate maailmad / Polyview Worlds" toetab Eesti Kultuurkapital.

loe lähemalt

721.t1.jpg PÕLEMINE HAUS GALERIIS

Siim-Tanel Annus. PÕLEMINE

09*.01.2020 – 05.03.2020

*Näituse avamine homme, neljapäeval, 9. jaanuaril kell 18.00 Haus Galeriis (Uus tn. 17, Tallinn). Olete oodatud!

Siim-Tanel Annusel on käsil näituste triloogia – etapid elamise, olemise ja loomise teel. Kuni märtsini on Adamson-Ericu muuseumis avatud näitus “Läbimine”. Haus Galeriis avatav väljapanek kannab pealkirja “Põlemine” ning kunstnikul on ettevalmistamisel ka näitus “Olemasolemine”. 

loe lähemalt

719.t1.jpg MIS ON POLÜVAATE MAAL? Vastuse annab Alina Orava uus näitus!

7. jaanuarist 8. veebruarini on Haus Galeriis väljas kunstnik Alina Orava näitus:

POLYVIEW WORLDS / POLÜVAATE MAAILMAD

Alina Orava (s. 1989) näitus tõi galeriisse midagi täiesti uut. Kunstnik arendab edasi polüvaatelist maali, autori enda poolt välja töötatud kujutise liiki, mida Haus Galeriis näeb esmakordselt. Polüvaatemaal on eriline selle poolest, et üheainsale tasapinnale loodud maalingut tajub vaataja sõltuvalt oma asukohast erinevate kolmemõõtmeliste kujutistena. 

Pilte näituse avamiselt näete SIIT!

loe lähemalt

Uus näituseformaat Haus Galeriis

Olesja Katšanovskaja-Münd – Ootamatu stagnatsioon

10. juunil kell 17:30 avatakse Haus Galeriis Olesja Katšanovskaja-Mündi näitus pealkirjaga ”Ootamatu stagnatsioon”. Näitus on inspireeritud sunnitud seisakutest, mida põhjustas meid kõiki puudutav globaalne karantiiniperiood. Kunstnik liigub mööda koduste toimetuse ja välismaailma kontraste.

loe lähemalt

715.t1.jpg FOTOGALERII - MALL NUKKE METAMORFOOSID

6. detsembril tähistas Malle Nukke Haus galeriis oma juubelit ning avas näituse: Metamorfoosid. Kunstnik on loonud näitusesaali installatsiooni, mis kannab maalide rütme ja kordusi. Jagame teiega meeleolusid ja kutsume heitma pilku piltideruumi. Näitus jääb avatuks kuni Jõuludeni. Olete oodatud külastama. Alates 23. detsembrist oleme pühade tõttu suletud ning taas avatud jaanuaris.

 

 

 

 

loe lähemalt

714.t1.jpg PÜHADE LAHTIOLEKU AJAD!

Hea kunstisõber!

Pühade ajal oleme lahti teistel aegadel - 22. detsembrini tavapäraselt ja 23. detsembrist 5. jaanuarini suletud.

6. jaanuarist 2020 on galerii taas lahti ning 7. ja 9. jaanuaril olete oodatud juba uute näituste avamistele - Alina Orav ja Siim-Tanel Annus.

Kaunist pühadeaega kõigile!

Pilt: Jüri Mildebergi "Blues"

loe lähemalt

712.t1.jpg MALL NUKKE "METAMORFOOSID"

Reedel, 6. detsembril kell 17:00 avame Haus Galeriis koos Mall Nukkega tema juubelinäituse ”Metamorfoosid”. Helide eest hoolitseb ansambel Kuusipaala: Aleksandr Kohhantšuk kitarril ja Jevgeni Berezovski löökriistadel. Mall Nukke lahkab oma juubeli puhul eksistentsiaalseid küsimusi temale omases iroonilises võtmes. Juhus, kadumine, moondumine, olemuse olemus – tõsiasjad, mis puudutavad meid kõiki. 

 

loe lähemalt

709.t1.jpg ÜKSSARV JA TUTTI-FRUTTI

Neljapäeval, 5. detsembril kell 17:00 avatakse Haus Galeriis, Uus tn 17, Jüri Mildebergi näitus ”Ükssarv ja Tutti-Frutti”.

Mis oleks üks jõulukuu ilma üllatuste, krutskite, värvide ja maagiata? Jüri Mildeberg loob Haus Galeriis just seda – lõbusaid ja veidraid saladusi, mis on peidetud piltidesse ja skulptuuridesse. Ükssarvik on enigmaatiline olend, keda kohtab harva, kuid kelle käes on võti vikerkaarevärvilisse maailma. Galeriisse astudes tervitavad külalist salapärased karbid, mis ootavad vaid avamist, et hakata elama. Väljas peamiselt uued ja seni nägemata materjal, ent ka mõned vanemad teosed.

loe lähemalt

703.t1.jpg KAKS UUT NÄITUST - AKTID JA ABSTRAKTSIOONID!

Haus Galerii on avanud kaks uut näitust -  Eesti Maalikunstnike Liidu aktimaali näitus ning maalikunstnik Tiina Tammetalu isiknäitus, kus kunstnik kõneleb oma isiklikest aedade ja linnade nägemustest.  

Eesti Maalikunstnike Liiduga teeb Haus Galerii koostööd juba 6 aastat, kus iga aasta novmebris on maalijad esinemas mõne temaatilise näitusega. Seekordse näituse kuraatoriks on Tiina Tammetalu, kelle initsiatiivil sai maalide teemaks "aktimaal". Aktimaal on olnud professionaalse kunstiõppe alus ning vormikäsitluse oskuste omandamise klassika. 

loe lähemalt

696.t1.jpg KUNSTIKLASSIKA OKSJON SÜGIS 2019

Haus Galerii sügisoksjon toimub 31. oktoobril, kell 20.00, galerii ruumides. Selle oksjoni peateemaks on maastikud, millele ka oksjoni tutvustuses enam tähelepanu pöörame.  IKKA MEIE LOODUSMAASTIKUD Tekst: Piia Ausman 

Maastikud, maastikud, loodus – just see on käesoleva sügise oksjoniteoste valiku peateema. Jalutan galeriis ja vaatan maastikke seintel, lehitsen kataloogi ja joonistan silmadega kontuure hajusatele teeservadele piltidel, mõeldes, kas võiksin olla isegi neist mõndapidi kõndinud. Väike Eestimaa – kõik meist võivad sattuda millalgi kõigile sinu teedele. 

loe lähemalt

695.t1.jpg DUBLEX Swedbank NÄITUS

Näitus - Swedbank, Tallinn, Liivalaia 8: 10. ja 11. korrus. Avatud kõigile külastajatele igal neljapäeval kl 15 - 17, 27. septembrist 2019 - 15. jaanuar 2020

Andro Kööbi (sünd. 1967) maalide äratuntavaks elemendiks on oskus kombineerida suurt hulka erinevaid viiteid kunstist ja kultuurist, tehes seda mänglevalt ja teravmeelselt, kuid samas metoodiliselt, kindla visuaalse strateegiaga. Tema töödes võivad popkunstile omased elemendid olla miksitud mälestustega 17. sajandi Euroopa maalikunstist, või hoopis pollocklike, justkui lõuendile visatud värviniredega.  

loe lähemalt

692.t1.jpg VABADUSE STRUKTUUR

Haus Galeriis 03.09.2019-03.10.2019

Vabadus on ruum, kus kunstnikul on võimalus luua ja rõhutada maailma erisusi läbi omaenese unikaalse prisma. Vabadus luua – see on määratu rõõm. 

loe lähemalt

689.t1.jpg TUNDEPIIRID

Tuulikki Tolli uus näitus kutsub vaatajaid tunnete maailma, mille kunstniku väljendusrikas looming äratab. Lisaks rikkalikele emotsioonidele pakub see ka palju mõtlemisainet. Tuulikki abstraktsed maalid otsekui arutleksid teemal, kas inimene saab üldse kunagi tingimusteta vaba olla?

loe lähemalt

678.t1.jpg KOKKUSAAMISED

Saame kokku! Selleks on väga hea põhjus, kuna Haus Galerii ülakorrusel on avatud näitus „Kokkusaamised“, millel osaleda.  Galeriiseintel astuvad vestlusesse kolm kunstnikku – Per William Petersen, Sirje Petersen ja Ivar Kaasik.  

loe lähemalt
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14