Avaleht

Uudised

Anatoli Strahhovi uue näituse "Õpeta mind lendama" avamine kolmapäeval, 16. septembril, kell 18:00. Olete oodatud!

Tänu elukäigule avalduvad Anatoli Strahhovi loomingus nähtavalt erinevate kultuuride kogemused, nii siinsed kui kunagised tundemaailmad. Midagi, mis on eestlaslikult karge ja ebamaiselt soe, ühtaegu äratuntav ja samas teistmoodi. Tihti aimduvad tema maalisügavustes esmalt pea märkamatud külmad rohekad või valkjad metsapiirid, mida katab kuldjas soe valgus. Loodust ja kõiki selle nüansirikkaid ilminguid armastab Anatoli piiritult. Kunstnik maalib filigraansete tehniliste oskustega romantilist maailma, milles inimene ja loodus, inimene ja inimene ning loodus ja loodus ühena avalduvad. Tema maalid on armsad jutustused tundmustest, mida veed, metsad, linnud, loomad ja kalad temas tekitavad ning mida vaatajale südamlikult edasi rääkida. Kunstnik süveneb kujutatu olemusse.  Sageli näeme tema maalidel kahe pealtnäha erineva tegelase põimumisi. Ometi ei viita see visuaalne duaalsus kujutatavate vastandumisele, ei heale ega kurjale, vaid ühe hinge ühinemisele ja sulandumisele teisega, kus kummalgi on jõudu teist erineval moel toetada ja kanda.

„Selle epideemia ajal, kui inimesi linnas liikuda ei lubatud, istusin mina parkides ja vaatasin linde,“ räägib Anatoli. „Lindudel oli rohkem julgust ja ruumi, tulid lähedale, mängisid oma mänge, ainult silma ei tohtinud neile vaadata, siis lendasid kohe ära. Linnud inspireerisid mind selle näituse peale mõeldes palju, hakkasin neid maalima ja mõtlesin, et nüüd, kus seda suletust ja surutust on saanud juba küll ja rohkem, tuleks meil kõigil otsekui uuesti lendama õppida nagu linnud, et ängistusest lahti lasta.“ 

Näitus jääb Haus Galeriis avatuks kuni 3. oktoobrini. 

Loe näitusest lähemalt siit või klõpsa fotole. 

non_framed.jpg

Anatoli Strahhov, Koguja III, 2020.

UUS NÄITUS! REIN KELPMANI "STABIILNE MUUTUJA"

VÄRVILINE SÜGIS HAUS GALERIIS

Haus Galeriis on nüüd avatud kunstnik Rein Kelpmani näitus pealkirjaga "Stabiilne muutuja".

Kelpmani värvikeskne kunst uurib toonide omavahelisi suhteid, olles sobivalt erksaks alguseks meie sügisele. Näituse abstraktsed värviväljad loovad galerii seintele muusikalise rütmi, samal ajal kui teoste humoorikalt poeetilised pealkirjad vihjavad lugudele, mida kunstnik maalides rääkida on tahtnud. Näituse lõpptulemus on meditatiivne ning fantaasiarikas elamus. 

Olete oodatud!

Vaata teoseid lähemalt siit või vajuta allolevale pildile.

IMG_4274.jpg

Rein Kelpman, Ootamatu ja lühike jalutuskäik, 2020. 

KAHE SOOME KUNSTNIKU NÄITUS! VAATA AVAMISE VIDEOT!

Soomes tuntud Elvi Rangelli ja Elina Laurineni teoseid on koos ühes ruumis kui dialoog, kuigi mõlema kunstniku maaliseeriad kannavad omaette pealkirja. ELU ON IMELINE! Elvi Rangellilt ja VÄRVID ON VÕLUVAD! Elina Laurinenilt. 

Näitusesaalis on erakordne värvide ja emotsioonipinge, mida lihtsalt tuleb ise kogeda. Näituse raames annavad kunstnikud võimaluse soetada ka kumbki ühte oma teost meie online oksjonil www.onlinearthaus.com, vaid 100 eur alghinnaga. 

Loe näitusest lähemalt SIIT.

 

 

 

MARKO MÄETAMM TERVITAB 1990ndatest!

18. juunil kell 18.00 avatakse meie ülakorruse saalis Marko Mäetamme varaste tööde näitus, mis kannab pealkirja "Seosed" 

Eksponeeritud on maal, originaaljoonistused ja litograafia 1990ndate aastate algusest, mil Mäetamm veel kunstiinstituudis õppis. Just selle laadi, ja just paljude nende teostega, astus ta esimesi kordi aktiivselt publiku ette, salvestudes paljudesse mälumärkmikesse hoogsa ja humoorikalt isekana. Kunstnikuna samastus Mäetamm tollase maailmaga julgelt, kaardistades selle ringi brändimist, olles ühtaegu nii muutustes osaleja kui ka vaatleja. 

Tema märgiliseks saanud ja äärmiselt tuntud tööde kõrval on näitusel ka unikaalseid teoseid, mida autor on senini hoidnud vaid endale ja mis on publiku ees esmakordselt. 

Näitus jääb avatuks kuni 12. augustini. Juulis on galerii puhkusel, ent näitust saab külastada eelneval kokkuleppel. 

Loe näitusest lähemalt SIIT.

HAUS GALERII KEVADOKSJON OLI EDUKAS! 

Kunstioksjonit jääb meenutama teoste videokataloog, mis on kokku pandud kõigist filmiklippidest, mida osalejad võisid näha meie online oksjonil iga müüki tuleva teose tutvustusena. Kutsume teid oksjonit meenutavale jalutuskäigule läbi eesi kunsti ajaloo enam kui 100 aasta, koos nimekate suurepäraste loojatega.  Filmi autor Haus Films: loovjuht/ režissöör Nando Grancelli, tektid kunstiloolane Eero Epner, kuraator Piia Ausman. 

OKSJONI ONLINE KATALOOGI TEOSTEGA LEIATE SIIT.

Esmakordselt kasutas oksjonimaja Eestis live enampakkumise formaati. Osalejad said mugavalt koduse arvutiekraani tagant teha enampakkumisi, jälgida oksjonipidajat reaalajas ning nautida värvikaid muusika ja tekstiga illustreeritud tutvustavaid vaheklippe oksjoni teostest.  Haus Galerii IT arendus viis kliendi jaoks üheaegselt kokku nii videopildi kui pakkumiste tegemise ja jälgimise võimaluse. Oksjonil sai osaleda online’s, telefoni teel kui ka kirjaliku pakkujana.

Oksjon tõi kaasa üle aegade rekordilisemad müügitulemused, kus mitmete teoste hinnad ületasid kordades oma alghindasid. Enampakkumisel olnud 53 teosest leidsid uue omaniku 46. Eksponeeritud oli eesti kunstiklassika erakordselt mitmekesine valik nimekate autorite märkimisväärseid teoseid. Väljapanek andis kena ülevaate eesti kunsti ajaloost 20.sajandi algusest kuni 2004. aastani. 

Haus Galerii kunstioksjonid toimuvad traditsioonina igal kevadel ja sügisel juba 23 aastat. Teosed pärinevad peamiselt erinevatest erakollektsioonidest või otse kunstnikelt. Haus Galerii jaoks on oksjoninäituste koostamine pikk ja põhjalik protsess, kus publiku ette tuuakse hoolikalt komponeeritud esinduslikum vailik neist teostest, mida kunstituru hetkeseis pakub.  

Haus Galerii järgnev kunstiklassika oksjon toimub 2020 aasta sügisel. Igapäevaselt pakub galerii võimalust osa saada aga väikesematest ja temaatilistest enampakkumistest hiljuti ellu kutsutud 24/7 oksjonikeskkonnas: onlinearthaus.com 

OLETE OODATUD VAATAMA KA MEIE ESIMEST PÄRIS OMA KUNSTISAADET! 

Haus Galerii kunstisaade juhatab sisse Haus Live kanali, mille vahendusel teiega kunstiteemasid, näituseid ja oksjone ka edaspidi jagada. Eelkõige just oksjonite kaasaegseks ja asjakohaseks läbiviimiseks täiustab Haus Galerii oma video- ja IT-platvorme. Pakume kõigile kunstihuvilistele võimalust osaleda enampakkumisel interneti vahendusel ja reaalaajas juba käesoleval kevadoksjonil! 

Valmistame ette juba järgmiseid lühifilme ja kunstisaateid. Jääge meiega ja jälgige infot, mida jagame nii kodulehel, FB-s kui e-kirjadega. Kes ei ole veel meie uudiskirjaga liitunud, saate seda teha siinsamas kodulehel.