Avaleht

Uudised

MALL NUKKE - METAMORFOOSID HAUS GALERIIS - KUNSTIFILM! 

Kunstnik Mall Nukket on inspireerinud meteoriit. Sellest ja muustki kõneleb Mall lähemalt aga juba ise.  

Mall avas 6. detsembril Haus Galeriis oma juubelinäituse. Oleme sellel puhul filminud Malle näitusesaalis. Piltide keskel räägib kunstnik oma loomingu tagamaadest. Kõneleb elust, mis on tema jaoks alati muutumises, teisenemises ja liikumises. 

hqdefault.jpg

UUS KUNSTIFILM - AKTID HAUS GALERIIS!

Hoiatus – film võib sisaldada diskreetseid kaadreid! 

Eesti Maalikunstnike Liidu näitus: "Aktimaal Haus Galeriis" (kuraator ja koostaja, Tiina Tammetalu), on saanud ohtralt publiku tähelepanu. 

Haus Galerii on komplimendi ja tunnustusena meie nimekatele maalikunstnikele loonud lühifilmi, et jäädvustada näitust, aktimaalide meelolu ning loojate suhtumisi ja hinnaguid aktiteemasse laiemalt. Oleme interpreteerinud aktimaali omal hoogsal moel. Filmi autor Haus Films – Nando Grancelli. Täname Rahvusooperi Estonia baleriini Karina Laura Leškinit ja mõistagi kunstnikke, kes on galeriile ainest andnud kunsti atraktiivseks tutvustamiseks. 

VAATA FILMI SIIN 

AKTIMAAL-youtube.jpg

HAUS GALERII TÄNAB KÕIKI SÜGISOKSJONIL OSALEJAID!

Meie sügisoksjon oli hoogne ja meeleolukas ning teostevalik leidis väärikat vastukaja. Oleme lõpphinnad lisanud oksjoni kataloogi, mida saate lähemalt vaadata SIIT 

Uus oksjon leiab aset 2020 aasta kevadel, mille tarbeks meie eeltööd juba algavad, et saaksime teid taas üllatada parimaga, mida eesti kunstiklassikal erakogudest pakkuda on.  

Siin aga veel üks kunstifilm, millega meenutame oksjonil uue omaniku leidnud Johann Köleri suureformaadilist unikaalset joonistust. 

Johann-Koler.jpg

Kõike kaunist kõigile kunstihuvilistele ja ootame teid külla ikka ja taas. Uuel nädalal uued näitused!

 

SÜGISOKSJONI KUNSTIFILMID!

Vaata filmi meie sügisoksjonil osalevast rariteetsest Günther Reindorffi merevaatest, mis on valminud aastal 1926. 

NEWSLETTER.jpg

Vaata filmi meie sügisoksjoni teostevalikust. Seekord lähemalt Karin Lutsu 1948. aastal eksiili valminud tööst "Kalanaised".

Karin-luts-.Still001.jpg

Filmide tekstid on kirjutanud kunstiloolane Eero Epner. Hääled annavad filmilõikudele meie kaasaegsed kunstikud, luues sildu kunagise ja tänase vahel. Karin Lutsu teosele loeb teksti nimekas kunstnik Aili Vint. Filmid on valminud Haus Films projektina, eesmärgiga siduda kunsti ja filmi üheks loominguliseks sõnumiks. Filmide autor Creative Director/ Filmmaker Nando Grancelli. 

Vaata filmi meie ühe nimekaima kaasaegse kunsti klassiku Jüri Arraku 1965. aastal valminud natüürmordist. 

for-youtube.jpg

VALMINUD ON UUS KUNSTIFILM

TOOMAS KAASIK - PEIDUS POOL 

Haus Galeriis on valminud kunstifilm tuntud fotograafi Toomas Kaasiku retrosepktiivist - fotod, mis vaatavad tagasi eelmise sajandi 80ndatesst ja 90ndatesse aastatesse. Filmi kõneleb kunstnik oma loomingust lähemalt,  rõhutades eelkõige, et talle on oluline kaamerasilmaga tabatut edasi anda läbi tunnete. 

Vaata filmi SIIT 

Toomas-Kaasik.jpg

 

HAUS GALERIIS NÜÜDSEST ROHKEM NÄITUSI! 

Oleme oma näitustekava muutnud aktiivsemaks ja vaheldusrikkamaks. Kui seni olid galerii ülakorruse näitused peamiselt erinevate autorite teostest või kunstiklassika oksjonite väljapanekud, siis nüüd on saal pühendatud personaalnäitustele. Eksponeerime enamasti ühe kunstniku teoseid, konkreetsel teemal ja ajajoonel.  Ruum loob selgema ja puhtama võimaluse kunsti tunnetuseks. Personaalnäitused mõistagi jätkuvad ka traditiooniliselt galerii keldrisaalis, mille intiimsem atmosfäär kutsub pilgu, meele ja mõtted vaatama kunstihorisontidesse. 

Galerii ülakorrusel ongi selle hooaja esimene näitus, milleks on fotograafi Toomas Kaasiku teoste retrospektiiv - Peidus pool. Fotod, autoritehnikas ja töötluses, mis tekitab omanäolisi tundekihistusi. 

Haus Galerii keldrisaalis on kuni 3. oktoobrini aga võimalus külastada näitust, millega mälestame hiljutilahkunud suurepärast ja mõjujõulist kunstikku Tõnis Vinti. Näitusest VABADUSE STRUKTUUR JA POEESIA lähemalt SIIT 

Olete oodatud kunstimaastikele!