Avaleht

Uudised

HAUS GALERII SÜGISENE KUNSTIKLASSIKA OKSJON TULEKUL! 

Hausi traditsiooniline sügisoksjon toimub neljapäeval, 31.oktoobril 2019, algusega kell 20.00, galerii ruumides.

VAATA OKSJONI TRÜKIKATALOOGI FAILI SIIT,

mille sisukalt värvikad tekstid kirjutas seekord kunstiloolane Eero Epner.

Cover_Catalog.jpg

VAATA INTERNETIKATALOOGI SIIT 

Oksjonil on eksponeeritud  60 teost eesti kunstiklassika hetkeparemikust, hõlmates meie kunstiajaloo ülevaadet 19.sajandi lõpust kuni 2000. aastani. Esindatud on nimed nagu O. Hoffmann, J. Köler. A. Laikmaa, G. Reindorff. A. Vabbe, E. Kits, R. Sagrits, R. Uutmaa, J.Võerahansu, E. Haamer, E. Wiiralt jpt. märkimisväärsed kunstnikud. 

Oksjoniteoste näitus on galeriis juba avatud.  Tööd kütkestavad oma värvide ja meeleoludega. Läbivaks teemaks seekord eelkõige maastikud. Trükikatsaloogi ootame selle nädala lõpuks. 

Kutsume näitusele ja oksjonile! 

 

VALMINUD ON UUS KUNSTIFILM

TOOMAS KAASIK - PEIDUS POOL 

Haus Galeriis on valminud kunstifilm tuntud fotograafi Toomas Kaasiku retrosepktiivist - fotod, mis vaatavad tagasi eelmise sajandi 80ndatesst ja 90ndatesse aastatesse. Filmi kõneleb kunstnik oma loomingust lähemalt,  rõhutades eelkõige, et talle on oluline kaamerasilmaga tabatut edasi anda läbi tunnete. 

Vaata filmi SIIT 

Toomas-Kaasik.jpg

 

HAUS GALERIIS NÜÜDSEST ROHKEM NÄITUSI! 

Oleme oma näitustekava muutnud aktiivsemaks ja vaheldusrikkamaks. Kui seni olid galerii ülakorruse näitused peamiselt erinevate autorite teostest või kunstiklassika oksjonite väljapanekud, siis nüüd on saal pühendatud personaalnäitustele. Eksponeerime enamasti ühe kunstniku teoseid, konkreetsel teemal ja ajajoonel.  Ruum loob selgema ja puhtama võimaluse kunsti tunnetuseks. Personaalnäitused mõistagi jätkuvad ka traditiooniliselt galerii keldrisaalis, mille intiimsem atmosfäär kutsub pilgu, meele ja mõtted vaatama kunstihorisontidesse. 

Galerii ülakorrusel ongi selle hooaja esimene näitus, milleks on fotograafi Toomas Kaasiku teoste retrospektiiv - Peidus pool. Fotod, autoritehnikas ja töötluses, mis tekitab omanäolisi tundekihistusi. 

Haus Galerii keldrisaalis on kuni 3. oktoobrini aga võimalus külastada näitust, millega mälestame hiljutilahkunud suurepärast ja mõjujõulist kunstikku Tõnis Vinti. Näitusest VABADUSE STRUKTUUR JA POEESIA lähemalt SIIT 

Olete oodatud kunstimaastikele!