Avaleht

Uudised

MALL NUKKE - METAMORFOOSID HAUS GALERIIS - KUNSTIFILM! 

Kunstnik Mall Nukket on inspireerinud meteoriit. Sellest ja muustki kõneleb Mall lähemalt aga juba ise.  

Mall avas 6. detsembril Haus Galeriis oma juubelinäituse. Oleme sellel puhul filminud Malle näitusesaalis. Piltide keskel räägib kunstnik oma loomingu tagamaadest. Kõneleb elust, mis on tema jaoks alati muutumises, teisenemises ja liikumises. 

hqdefault.jpg

HAUS GALERIIS NÜÜDSEST ROHKEM NÄITUSI! 

Oleme oma näitustekava muutnud aktiivsemaks ja vaheldusrikkamaks. Kui seni olid galerii ülakorruse näitused peamiselt erinevate autorite teostest või kunstiklassika oksjonite väljapanekud, siis nüüd on saal pühendatud personaalnäitustele. Eksponeerime enamasti ühe kunstniku teoseid, konkreetsel teemal ja ajajoonel.  Ruum loob selgema ja puhtama võimaluse kunsti tunnetuseks. Personaalnäitused mõistagi jätkuvad ka traditiooniliselt galerii keldrisaalis, mille intiimsem atmosfäär kutsub pilgu, meele ja mõtted vaatama kunstihorisontidesse. 

Galerii ülakorrusel ongi selle hooaja esimene näitus, milleks on fotograafi Toomas Kaasiku teoste retrospektiiv - Peidus pool. Fotod, autoritehnikas ja töötluses, mis tekitab omanäolisi tundekihistusi. 

Haus Galerii keldrisaalis on kuni 3. oktoobrini aga võimalus külastada näitust, millega mälestame hiljutilahkunud suurepärast ja mõjujõulist kunstikku Tõnis Vinti. Näitusest VABADUSE STRUKTUUR JA POEESIA lähemalt SIIT 

Olete oodatud kunstimaastikele!