Kunstnikud > Maal > Sirje Petersen

Sirje Petersen

Sündinud / Born 1959

Sirje Petersen (a-ni 2008 Protsin) on kunstnik ja õppejõud, kelle loominguline teekond sai alguse Tartu kunstikoolist. Aasta pärast selle lõpetamist (1980) asus Petersen tegutsema legendaarses Andrus Kasemaa juhitud Ülikooli kunstikabinetis, keskendudes maalijana figuratiivsele, abstraktsete sugemetega laadile. Tänaseks on Sirje Petersen meie kunstimaastikul välja joonistuv kui tuntavalt isikupärase käekirjaga maalija. Tal on olnud üle 60 personaalnäituse nii kodu- kui välismaal; tema teosed kuuluvad paljude muuseumide ning erakogude kollektsioonidesse nii Euroopas, Põhjamaades aga ka Araabia Ühendemiraadis ja Filipiinidel.

Sirje Petersen  on juhendanud aastaid õpilasi ja tudengeid nii Tartu lastekunstikoolis, Tartu kunstikoolis ja Euroülikoolis. Alates 2000. aastast töötab ta Kõrgemas Kunstikoolis Pallas maalikunsti kaasprofessorina.

Sirje Peterseni loomingust õhkub naiselikkust, mõtlikkust ja sissepoolevaatamist. Tema piltide omamoodi jõulistes ja abstraktsetes värvijoontes kumab õrna erootikat ja lummavat salapära. Kunstnik on öelnud, et ideed viivad teda tihti tundmatutele territooriumidele, kus avastada midagi uut. See on tunnetusprotsess, mis toimub vahetu loomise käigus.

< tagasi