Kunstnikud > Maal > Mall Nukke

Mall Nukke

Sündinud / Born 1964

Mall Nukke on lõpetanud Tallinna Kunstiülikooli 1992. aastal graafikuna, tõustes koheselt ja märgiliselt esile kui kunstnik, kes suhestus teravalt  tärkava Eesti popkultuuriga. Tema popkunst algas pliiatsi ja pastelliga ning tema varajased kollaažid ühendasid erinevaid kultuuritekste ja lõid uudseid tegelaskujusid, kelle eeskujuks olid tihti  tuntud artistid ja ühiskonnategelased. Kunstnikule on omane irooniline ning mänguline teemakäsitlus. 

Alates 2000. aastatest on Mall Nukke loomingu keskmes fotomontaažid ja õigeusu ikoonikunsti motiividest inspireeritud segatehnikas teosed, mis kätkevad kaasaja Euroopa ühiskonna paralleele. Mall Nukke identifitseerib end laiemalt multimeedia kunstnikuna, kellele on ometi viimastel aastatel hingelähedaseimaks saanud õlimaal, perfektses maalitehnilises teostuses, kus nii kompositsiooni kui vormitunnetust saadavad võluvad ja sugestiivsed valgusemängud.   Tema käekiri on lisaks värviküllane, erk ning jõuliselt konstrueeritud.

Mitmekülgse kunstniku loomingut kirjeldavad rohked esinemised grupi- ja isikunäitustel, monumentaalteosed, näitused veebis ja osalemine kataloogides. Malle Nukke töid on KUMU, Tartu Kunstimuuseumi, Viinistu Kunstimuuseumi kunstikogus, samuti Soome Linnamuuseumis ning mitmel pool mujal Eesti ja Euroopa erakogudes. 

Lisaks allolevatele teostele vaata autorilt veel teoseid Online Arthaus kunstimüügi keskkonnas.

Meediakajastused

< tagasi