Näitused > Kontseptsioon

Haus Galerii kureerib oma vanalinna ruumides kolme näitusesaali, kus pakume pidevalt muutuvaid ja vahelduvaid ekspositsioone. Aastas avatakse paarkümmend peamiselt kaasaegse professionaalse kunsti näitust.  

Kaks korda aastas, aprillis ja oktoobris, on galerii aga meie enam kui 25 aastase traditsiooniga eesti kunstiklassika oksjonite näituste  päralt. Näitused annavad ülevaadet eesti kunsti ajaloost, 20. sajandi algusest kuni 2000ndetate aastateni, esitledes kolme erinevat kollektsiooni - vanema kunsti klassika, moodsa kunsti klassika ja eesti graafika. 

Tavapärase näitustegraafiku kõrval korraldame periooditi ka väiksemaid spontaanseid väljapanekuid, kunstiajaloo retrospektiiv või teeme koostööd loomeliitudega nagu Eesti Maalikunstnike Liit. Samuti korraldanud projektipõhiseid väliskunsti näituseid, mis on toonud siinse publikuni kunsti nii Kuubast kui Gröönimaalt.

Näitustega kaasnevad teksti- ja pildimaterjalid ilmuvad meie kodulehele vastavalt uue näituse avamisele.

Näitusi saab külastada galeriis (Uus tn 17, Tallinn) selle lahtiolekuaegadel (T-R 11-18, L 11-17). Näituste külastamine on tasuta.

NB! Näitustehuvi korral saavad kunstnikud või organisatsioonid meile kirjutada (haus@haus.ee) või helistada (6 419 471), et leppida kokku aeg kohtumiseks ning ideede või senise loometegevusega tutvumiseks.