Näitused > Toimunud

2017

ok_na_421.jpg

Haus Galerii

Miljard Kilk
Reaalsus - kas meis või väljaspool?

Haus Galeriis on kuni 21. oktoobrini avatud nimeka eesti hüperrealisti ja võrreldamatult isikupärase ning hinnatud kunstniku Miljard Kilgi maalide näitus. Sürreaalsed figuraalkompositsioonid pärinevad autori viimaste aastate loomingust, kandes mütoloogilis-religioosseid alatoone, avades tema natuuri sügavamaid ja isiklikemaid tahke. Miljard Kilgi tänane maailm asetub võrdselt nii vaataja sise- kui väliskaemustesse, justkui öeldes, et reaalsus on tegelikult just selline, milliseks me ta ise loome.

ok_na_412.jpg

Haus Galerii

Orest Kormašov
Hetk

Pildid on maalitud Lõuna-Itaalia (Basilicata) muljete põhjal. Oktoobrikuud iseloomustab seal soojus, valgus ja rahu. Rannalinnad on inimtühjad, mereäärne lage, vaid mägikülades kogunetakse nädalavahetustel lõikuspidudele.

ok_na_411.jpg

Haus Galerii

Andrus Rõuk
Pööripäev

Näitus sümboliseerib nii pühadeootust kui valguse ja varju vastasseisu. Pööripäev on tähtis sündmus, mis kordub kuue kuu tagant aastas ja mõjutab oluliselt meie elu. Kui suvine pööripäev tähistab eksistentsi kõrgperioodi, kevadest saab sujuvalt suvi, siis talvine pööripäev on justkui valguse võit pimeduse üle meis endis, mida aitab suuresti sisustada jõuluaeg ja aastavahetus. Andrus Rõuk soovibki selle maalinäitusega anda oma panuse pööripäeva tähistamisse, tema teosed kujutavad valguse ja varju vaheldumist ning sellega kaasnevat vastasseisu. „See on paratamatu ja sellisena ka kaunis,“ selgitab autor.