Näitused > Käesolev


ok_na_528.jpg

Haus Galerii

MARE VINT
Elemendid, jooned, maastikud, mõtted - Mare Vint läbi loomingu

Minimalistlikud maastike ruumid arhitektuuri elementidega, ringjad ja ruutjad kujundid, jooned, mis liiguvad läbi paberipinna kutsudes vaataja pilku kaasa joonistama - need on tänaseks juba meie hulgast lahkunud Mare Vindi loomingu visuaalsed märksõnad. Haus Galeriis olev näitus, mis haarab kahe korruse saalid, on pühendatud Mare mälestusele tema sünnipäevakuul, septembris. Eksponeeritud on nii tuttavlikud tööd, kui ka need, mis kutsuvad kuulama Mare loomingu ainulaadsemaid hääli.

ok_na_527.jpg

Haus Galerii

MARKO MÄETAMM
LILLED MAAILMA LÕPUST

Maailmalõpu lilled? Mis lilled need sellised on? Marko Mäetamm teab. Seisis ta ühel loomehetkel kusagil maailma äärel ja vaatas, mis tema ees toimus - maailma lõpu aias, kus õitsesid maailma lõpu lilled. Oma kogemustest kirjutab Marko hiljem nii: „See oli väga imelik taim. Muidu nagu tulp, aga õhtuti sirutus sellest välja must käsi, sõrmed täis kalli väljanägemisega suuri sõrmuseid...“. Seesugused nägemuslikud lood on Marko maalinud ja kirjutanud kuuteistkümne kummastava taime kohta, mis on ühelt poolt küll nagu lilled, aga teisalt kõike muud ka.

ok_na_525.jpg

Haus Galerii

Liivia Leškin
SÕDA SÕJA VASTU

Sõda sõja vastu – see on pealkiri, mida kannab Liivia Leškini maalide näitus Haus Galeriis. Näituste, filmide, raamatute, muusikateoste pealkirjad häälestavad meid ühe või teise teemaga suhestuma ja suunavad kaasa mõtlema või siis ka mitte. Pealkirjad ei kohusta, need vaid viitavad, jättes publikule valiku. On ka selliseid, millele tahame öelda ei, ent mis võivad endas peita arvatust enamat. Kunst kutsub ja on alati kutsunud avatusele. Eri värvipinnad pakuvad vaatajale sügavamaid maailmatajumise võimalusi, sõnastavad suuremalt tihti vaid piiratult ühestena võetavate väljendite tähendusi.

ok_na_526.jpg

Haus Galerii

Toomas Altnurme
NÄGEMUSLIK ABSTRAKTSIOON

Nägemuslikud abstraktsioonid! Abstraktsionism kunstis on võtnud ajapikku väga mitmesuguse kuju ning täna me selle olemises enam ei kahtle; pigem polemiseerime, mis meid abstraktsionismis rohkem või vähem kõnetab, millised värvid ja tekstuurid meid puudutavad või millist laadi abstraktsionismi meie teadvus/alateadvus suudab või ei suuda haarata. Niisama kõnetab meid Toomas Altnurme maal ja skulptuurgi, milles otsime tänase kunstiavalduse isikupärast intriigi ja erisusi.

ok_na_516.jpg

Haus Galerii

Siim-Tanel Annus

Hetkel on eksponeeritud Haus Galerii poolt kureeritavates ruumides Maakri Kvartali (Maakri 19/21, Tallinn) fujaees ning konverentsisaalis valik Siim-Tanel Annuse viimase perioodi maale. Viia kunsti välja traditsioonilistest galeriiruumidest ning integreerida see teiste ühiskondlikult aktiivsete pindadega on olnud üks oluline töölõik Haus Galerii tegevuses läbi aastate.