Avaleht

Uudised

HAUS GALERII TAAS AVATUD! 

Suvi on küll veel kestmas, kuid galerii taas töine. Olete oodatud meid külastama. Ülakorrusel kaunis kolme kunstniku näitus, kus aukohal Sirje Peterseni auhinnatud teos, mis pälvi Eesti Maalikunstnike Liidu aastanäitusel publikupreemia. Oleme teinud tööst ka filmilõigu, mida saate vaadata siin. 

Sirje-banner-Estonian.jpg

Sirje Peteseni töö kõrval on eksponeeritud ka tema abikaasa Per Peterseni maalid ning samuti Ivar Kaasiku metafüüsilised, optiliste nihestustega, hüperreaalsetena mõjuvad meremaalid. Näitusest saate lähemalt lugeda allolevalt. 

Per William Petersen, Sirje Petersen ja Ivar Kaasik. 

Ivar Kaasiku realistlikud meremaalid toovad galeriisaali meditatiivseid kaugusi.  

Vaata töid SIIT 

ivar_kaasik.jpg

Ivar Kaasik. Rahulik meri. 2018. Õli, lõuend. 90 x 100 cm 

Per William Peterseni tööd räägivad humoorikalt ja dekoratiivselt suhete erinevatest seisunditest - tutvumistest, eemaldumistest ja taaskohtumistest. 

Vaata töid SIIT 

Aukohal on Sirje Peterseni suureformaadiline maal “Sensuaalne”. Teos on märkimisväärne, kuna pälvis sellel kevadel toimunud menukal Eesti Kunstnike Liidu aastanäitusel publikupreemia.  

15175.jpg

Sirje Petersen. Olemine. 2019. Õli, lõuend. 200 x 140 cm 

Näitused Haus Galeriis on avatud kuni juuni lõpuni.

1. juulist kuni 1. augustini oleme suvepuhkusel. 

Kauneid kunstiga kohtumisi! 

KEVADOKSJON OLI MEELEOLUKAS! 

Haus Galerii kevadoksjon toimus 25. aprillil. Enampakkumine oli meeleolukas ja külalisterohke. Enamus töödest leidsid uued omanikud. Oksjoni tulemustega saate tutvuda kodulehel olevas kataloogis. 

OKSJONIKATALOOGI LEIATE SIIT

FILMID OKSJONITEOSTEST!   

Haus Galerii avas läbi kevadoksjoni näituse veelgi enam esitletud piltide sisu. Valikust oksjonitöödest valmisid lühifilmid, mis kindlasti lisavad väärtust töödele, mis juba ostetud said ning galeriist koduseintele jõudnud on. Filmid jäävad meie kodulehele - kutsume teid vaatama ja kunstile lähemale astuma, et näha seda, mis on maalidel olevate valguste, varjude ja värvide taga - mõte ja ruum, mida rõhutada.

Tekstid filmidele on kirjutanud kunstiekspert Mai Levin ja kunstiloolane Eero Epner. Hääled on andnud näitlejad Lembit Peterson, Maria Peterson ja Tarmo Song. 

FILMID LEIATE SIIT 

EURO-BAnner-2019.jpg

Ikka kunsti kaudu teiega olles, 

Haus Galerii