Näitused > Kontseptsioon

Haus Galerii kureerib kahte näitusesaali, kus pakume pidevalt muutuvaid ja vahelduvaid ekspositsioone. Aastas avatakse paarkümmend näitust, kus astuvad oma loominguga üles peamiselt kaasaegsed professionaalsed kunstnikud. Kaks korda aastas, aprillis ja oktoobris, on galerii eesti kunstiklassika päralt. Siis eksponeerime meie juba 25 aastase traditsiooniga kunstiklassika oksjoni näitust, mis pakub ülevaadet eesti kunsti ajaloost selle enam kui 100 aasta lõikes, peamiselt 20. sajandi algusest kuni 2000ndetate aastateni.

Tavapärase näitustegraafiku kõrval korraldame aga ka periooditi retrospektiiv näituseid ning loomeliitude ühisväljapanekuid. Traditsioonilisteks publikulemmikuteks on saanud Eesti Maalikunstnike Liidu näitused. Samuti oleme korraldanud välisnäituseid koostöös erinevate riikide saatkondadega, mis on toonud siinse publikuni kunsti nii Kuubast kui Gröönimaalt.

Näitustega kaasnevad teksti- ja pildimaterjalid ilmuvad meie kodulehele vastavalt uue näituse avamisele.

Näituste külastamiseks palume tulla galeriisse (Uus tn 17, Tallinn) selle lahtiolekuaegadel (E-R 11-18, L 11-16). Näituste külastamine on tasuta.

Näituste korraldamise arutamiseks palume kunstnikel või nende esindajatel meile kirjutada (haus@haus.ee) või helistada (6 419 471), et leppida kokku aeg kohtumiseks ning tööde ja senise loometegevusega tutvumiseks.