Näitused > Toimunud

2020

16258_t.jpg

Haus Galerii

Anatoli Strahhov
Õpeta mind lendama

Anatoli Strahhovi tõi Eestisse meri ja kirg kunsti õppida. Ukrainas sündinud ja lapsepõlves Musta Mere ääres elanud Anatoli jaoks on mere kohalolu oluline. Loodust ja kõigi selle ilminguid armastab Anatoli piiritult. Pärast kunstikeskkooli lõpetamist Osseetias mõtles ta endamisi, et kuhu edasi. Tallinna Kunstiinstituudi kasuks kõneles merelähedus, muus osas oli tollane Eesti talle vaid avastus, kuhu ta ometi terveks ülejäänud eluks paikseks on jäänud. Esimene merekogemus oli külm, Anatoli maalid aga on jäänud läbi tema loomingu soojaks.

16220_t.jpg

Haus Galerii

Rein Kelpman
Stabiilne muutuja

Eesti ühe nimeka maalija Rein Kelpmani looming on läbi aegade äratuntavalt temalik – Kelpmani peaasjalikult abstraktsed objektid ja ruumid eksisteerivad omaenese universumis ja süsteemis. Konkreetsus ja hajusus tema teostel on partnerid võimendades ning täiendades teineteise nüansirikast olemust.

ok_na_478.jpg

Haus Galerii

Vano Allsalu
Loodusest

Näete kunstnikku tema tuntud headuses – Vano Allsalu looming ei saa jätta külmaks. Kunstnik tunneb inimest. Sellest annab tõestust tema oskus puudutada vaataja teadvuses punkte, mis loovad ootamatuid, mõnikord üllatavalt tugevaid tundeid ja eredaid kujutlusi.

ok_na_477.jpg

Haus Galerii

Elvi Rangell, Elina Laurinen
Elu on imeline! / Värvid on võluvad!

Haus Galerii esitleb kahte nimekat Soome kunstniku. Tunnustatud professionaali, kes jagavad töiselt Helsinki äärelinnas ateljeed, on otsustanud Tallinnas eksponeerida oma vastvalminud maalide kollektsioone koos, ent samas ka eraldi. Kumbki seeria kannab oma pealkirja, kus mõlemat kunstnikku on inspireerinud loodus ja värvide ekstsentriline olemus. Elu on imeline ja värvid on võluvad!

ok_na_475.jpg

Haus Galerii

Siim-Tanel Annus ja Jaanika Peerna
Ümber suunatud lend

Näitus “Ümber suunatud lend” on visuaalne duett, sümbioos Jaanika Peerna (s. 1971) ja Siim-Tanel Annuse (s. 1960) loomingust. Kaks kunstnikku, kelle mõtte- ja loomelaadides on üllatavalt palju ühist.

ok_na_473.jpg

Haus Galerii

Marko Mäetamm
Seosed

Maal, originaaljoonistused ja litograafia 1990ndate aastate algusest, mil Mäetamm veel kunstiinstituudis õppis. Just selle laadi, ja just paljude nende teostega, astus ta esimesi kordi aktiivselt publiku ette, salvestudes paljudesse mälumärkmikesse hoogsa ja humoorikalt isekana. Kunstnikuna samastus Mäetamm tollase maailmaga julgelt, kaardistades selle ringi brändimist, olles ühtaegu nii muutustes osaleja kui ka vaatleja. Tema märgiliseks saanud tuntud tööde kõrval on näitusel ka unikaalseid teoseid, mis on publiku ees esmakordselt.

16003_t.jpg

Haus Galerii

Olesja Katšanovskaja-Münd
Ootamatu stagnatsioon

10. juunil kell 17:30 avatakse Haus Galeriis Olesja Katšanovskaja-Mündi näitus pealkirjaga ”Ootamatu stagnatsioon”. Näitus on inspireeritud sunnitud seisakutest, mida põhjustas meid kõiki puudutav globaalne karantiiniperiood. Kunstnik liigub mööda koduste toimetuse ja välismaailma kontraste. Näitus avatakse meie kodulehe live keskkonnas http://www.haus.ee/?c=live&l=et.

15835_t.jpg

Haus Galerii

Jüri Arrak
Arrak 21. sajandil

Jüri Arraku nimi on eesti kunstis enam kui tuttav. Pea kõigil seostub temaga midagi isiklikku. Jüri looming ei jäta kedagi ükskõikseks. Ainuüksi Arraku nime mainimine kutsub meenutama mõnd tema töö motiivi, teemat, või kommenteerima seda selgelt jürilikku tegelaskuju - kummalist pannkooki ja kinnaspead, nagu ta isegi teab muiata.

15810_t.jpg

Haus Galerii

Ashot Jegikjan
Kevad ja mummuism

Ashot Jegikjan on üks neist kunstnikest, kes tajub atmosfääre, olukordi ja inimesi eriti tundlikult. Peale selle on tema jaoks oluline leitud seisundeid ja meeleolusid edasi anda selliselt, et ükski tunnetuslik nüanss ei läheks kaduma. Hetked, mis paljudest inimestest märkamata mööduvad, tabab Ashot ära.

ok_na_468.jpg

Swedbank

August Künnapu
ALBATROSS

Sellel kevademeelsel näitusel on August Künnapu oma tuntud headuses. Teda on alati inspireerinud inimesed ja loomad, kelles on lustakust, elevust, sportlikku jõudu, elujanu või lihtsalt vunki – need, kes elavad täiel rinnal.

ok_na_463.jpg

Haus Galerii

Siim-Tanel Annus
Põlemine

Loomine näib Siimu jaoks olevat ainuvõimalik eksisteerimise vorm. “Täna on mulle kõige olulisem protsess. Mingi suur keerukas kunst või kunstnikuks olemine ei ole ju eesmärk. Ma tõesti naudin protsessi. Kui üks töö on valmis, hakkan ma tegema uut, sest ma tahan seda protsessi jälle uuesti kogeda, selles energias olla,” räägib Siim Haus Galerii köögis kohvitassi taga.

ok_na_458.jpg

Haus Galerii

Alina Orav
Polüvaate maailmad

Alina Orava (s. 1989) näitus toob galeriisse midagi täiesti uut. Kunstnik arendab edasi polüvaatelist maali, autori enda poolt välja töötatud kujutise liiki, mida Haus Galeriis näeb esmakordselt. Polüvaatemaal on eriline selle poolest, et üheainsale tasapinnale loodud maalingut tajub vaataja sõltuvalt oma asukohast ja vaatamisviisist erinevate kolmemõõtmeliste kujutistena.

15354_t.jpg

Haus Galerii

Mall Nukke
Metamorfoosid. Mall Nukke juubelinäitus

”Metamorfoosid on muutused, moonded, üleminekud. Miski muutub millekski. Maalidel on kujutatud triviaalne elukeskkond ja igavikuline sümboolika. See on tagasivaatav ja irooniline illustratsioon ajalisest kulgemisest..."

15641_t.jpg

Haus Galerii

Jüri Mildeberg
Ükssarv ja Tutti-Frutti

Mis oleks üks jõulukuu ilma üllatuste, krutskite, värvide ja maagiata? Jüri Mildeberg loob Haus Galeriis just seda – lõbusaid ja veidraid saladusi, mis on peidetud piltidesse ja skulptuuridesse.

15371_t.jpg

Swedbank

ANDRO KÖÖP
DUBLEX

Andro Kööbi (sünd. 1967) maalide äratuntavaks elemendiks on oskus kombineerida suurt hulka erinevaid viiteid kunstist ja kultuurist, tehes seda mänglevalt ja teravmeelselt, kuid samas metoodiliselt, kindla visuaalse strateegiaga. Tema töödes võivad popkunstile omased elemendid olla miksitud mälestustega 17. sajandi Euroopa maalikunstist, või hoopis pollocklike, justkui lõuendile visatud värviniredega.