Näitused > Toimunud

2022

ok_na_517.jpg

Haus Galerii


VINDIGA MURKA

Toomas Vint ja Maarit Murka - ühisnäitus, mis on avatud kuni 6. aprillini 2022.
Kahe erineva generatsiooni kunstnikud on eksponeeritud Haus Galerii näitusesaalis koos. Ühe autori tööd vahelduvad teisega ja loovad orgaanilise koosluse. Nii see nagu peakski olema.

ok_na_515.jpg

Haus Galerii

Mati Kütt
Kulunud hämarik

Paolo Sorrentino palub šerpal viia öökapp oma loomingu tippu. Ilma öökapita ei tulevat häid unenägusid!
Šerpa ja Paolo on teel. - Mati Kütt 05.02.2022
Sellise saatesõna kirjutab Mati Kütt oma näitusele Haus Galeriis ise. Muuseas, öökapi peal hoiab Mati Kütt alati märkmikku, kuhu inspireerivad unenäod üles tähendada, enne kui need hommikuvalgusesse hajuvad.

ok_na_514.jpg

Haus Galerii

Juss Piho
Üleval ja all

Juss Piho näituse pealkiri „Üleval ja all“ muutub mitmetähenduslikuks - Piho teosed on eksponeeritud läbi galerii kahe korruse saalide, kutsudes vaatama nii üles kui alla – sinna kuhu pilk viib, et kogeda inspiratsiooni mõõtmatut olemust ning sinna kus tajuda materialiseeruva maailma keset ja ideede gravitatsiooni.

ok_na_506.jpg

Haus Galerii

Tarmo Roosimölder
JÄRG

Tarmo Roosimölder on üks omanäoline persoon ja looja. Kunstniku sisukad vaikused maalidel vahelduvad kõnekate selgitustega sellest, kuidas ta elutegelikkust läbi oma teoste näeb. „Ära hakka siin minuga jutustama, siis ma ei saa pidama ja jään liiga pikaks piltidest rääkima“, ütleb Roosimölder Hausi näitusesaalis töid seinale riputades.

ok_na_504.jpg

Haus Galerii

Uno Roosvalt
Ainult maalid

Rannamaastik on olnud Roosvalti loomingu pealiin juba õpingute ajast. Motiive ammutab ta karmist ja kargest põhjamaisest loodusest, valides Eesti saarte ja rannikute kõrval reisisihtideks ka kaugemaid paiku. Roosvalti loomingus on detailitäpsus ja monumentaalsus, (rahvus)romantika ja igavikulisus. Mõistagi on nende aastate jooksul mõneti teisenenud kunstniku väljendusviis, ent määravaks on ikkagi jäänud kujundiselgus, tõsine, karge ja pühendunud suhe kujutatavasse.