Näitused > Toimunud > Haus Galerii

ok_na_425.jpg

Haus Galerii 28.11.2017-06.01.2018

Aleksei Shatunov

Mere ääres

Aleksei Shatunovi isiknäitusel kulgeb kalda ja vee piir kulgeb Vahemere kuurortitest Lasnamäe paekallasteni.

Suvised ranna- ja linnamotiivid Horvaatiast, Portugalist ja Itaaliast tekitavad päikeselise puhkusemeeleolu, mis mõjub praegusel pimedal ja sombusel ajal vitamiinidoosina. Meri on siin, justkui turismikataloogis, helesinine ja helge, seda raamivad punased kivikatused, uhked basiilikad ja lopsakad küpressid. Vastukaaluks on autor merd maalinud ka sünge ja ohtlikuna, näiteks stseenis Andromedaga, mütoloogilisele merekoletisele ohverdatud vanakreeka kuningatütrega. Kettidega kalju külge aheldatud „meeste valitsejanna“ on siin alla andmas võimsale laineharjale, mille ruumiline veenvus ja roheline lasuursus meenutab ühe suurepäraseimaks meremaalijaks peetava Ivan Aivazovski romantislikku käekirja.

Heas mõttes hallim ja omasem, realistlikum ja rahulikum on rand aga Läänemere ääres, olgu siis Stroomil või Narva-Jõesuus. Mere äärest pärinevad ka kaadrid vanalinnast ja Katlerist, ühel taustaks luteri, teisel õigeusu kirik. Justkui juhuslikult viib mereäär näitusel kokku mitte ainult maa ja vee, vaid ka erinevad kultuuriruumid. Ja seda kõike autorile omases akademistlikus laadis, kust õhkub maalitraditsioonide püsivust ja klassikaliste motiivide maitsekat lahendamist.

Aleksei Shatunov (1981) on õppinud Eesti Kunstiakadeemias ikoonimaali ja restaureerimist, seejärel graafikat (BA) ja kunstipedagoogikat (MA), täiendanud end maali alal Peterburi I. Repini nimelises Kunstiinsituudis. Alates 2007. aastast õpetanud joonistamist ja maalimist erinevates kunstiõppeasutustes Eestis, Rootsis, Portugalis ja Kanadas. Ta on esindanud Eestit rahvusvahelistel näitustel ja biennaalidel, tema töid on Venemaa, Eesti ja Hiina muuseumites, UNESCO fondides ning Euroopa riikide erakollektsioonides.

< tagasi
Andromeda
Aleksei Shatunov
Andromeda
2016. õli, lõuend 150 x 100 cm (raamimata)
hind 7 000
Kalju
Aleksei Shatunov
Kalju
2015. õli, lõuend 50 x 50 cm (raamitud)
hind 1 200
(müüdud)Puhkus
Aleksei Shatunov
Puhkus
2016. õli, lõuend 80 x 120 cm (raamimata)
hind 5 500
Dubrovnik
Aleksei Shatunov
Dubrovnik
2017. õli, lõuend 100 x 100 cm (raamimata)
hind 5 000
Vaade Püha Johannese kindlusele
Aleksei Shatunov
Vaade Püha Johannese kindlusele
2016. õli, lõuend 60 x 40 cm (raamitud)
hind 1 000