Näitused > Toimunud

2008

7985_t.jpg

ArtDepoo

Jaan Elken
Poeem madratsile

Jaan Elken esitleb aasta viimasel näitusel maaliseeriat „Poeem madratsile“, mis on sümboolne ja siiras kummardus voodile ja madratsile kui mentaalsele ja tähendusterikkale kujundile, mis on kunstiloomes ärateenimatult tagaplaanile jäetud. Leitmotiivina madratsit kasutavad maalid on otseselt inspireeritud 1999. aasta „Ruum ja Vorm“ näitusel ready-made’idena eksponeeritud neljast naisenimega madratsist, mille samal aastal deponeeris Eesti Kunstimuuseum ja tagastas selle aasta suvel. Maalipinnale assambleeritud madratsi fragmentidega toob kunstnik näiliselt abstraktsesse maailma humaanse, samas ka realistliku momendi. Madrats kui üks vahetumaid mateeriaid, mis hõlmab inimese argirutiinist olulise osa, tekitab intiimsele lõuendipinnale kantuna abjektilaadseid kogemusi. Nagu ka Jaan Elkeni varasematel töödel, on ka „madratsi“ seeria maalide abstraktsel foonil kasutatud teksti, mis loob semiootilise tähenduste võrgustiku, kuid jätab täpse vihje tööde lahti kodeerimiseks andmata.

7717_t.jpg

ArtDepoo

Paul Allik
Minu idüll

7593_t.jpg

SEB GALERII

Mari Roosvalt
Situatsioon

7447_t.jpg

ArtDepoo

Aneri Kärkkäinen & Elis Saareväli
Sad Sack

7208_t.jpg

Haus Galerii

Ado Lill
Nude Alive

7165_t.jpg

ArtDepoo

Mall Nukke, Mari Roosvalt, Tiina Tammetalu, Rait Rosin, Mila Balti, Maire Koll, August Künnapu, Maret Kuura, Stina Kasemägi, Lii Pähkel, Mall Paris, Aili Vint, Toomas Vint, Tiit Pääsuke, Minna Hint, Marju Bormeister, Maarit Murka, Toomas Kuusing, Sirje Pr
Perfektne ring

7035_t.jpg

ArtDepoo

Max Norman/Christian Saldert
Fienden

Fienden (rootsi keelest „vaenalane”) on grupp rootsi päritolu kunstnikke, disainereid, videotegijaid, fotograafe, muusikuid, kes tegelevad igapäevase pulseeriva kultuurirutiini problemaatikaga sarkastilise kõrvaltvaataja pilgu läbi. Esmakordselt Eestis astuvad oma maali-, video- ja graafikaloomingu ning T-särkide kollektsiooniga grupi kaks asutajat ja tuumikliiget Max Norman ja Christian Saldert.

7020_t.jpg

SEB GALERII

Priit Kapsta
Ruhnu pildid

6876_t.jpg

SEB GALERII

Vanalinna Hariduskolleegiumi õpilaste looming
Mälumaastikud

6870_t.jpg

ArtDepoo

KIWA
HIGH ON NOTHING

Kiwa “high on nothing” on kontseptualismi ja minimalismi tühjusest, kuivusest ning kuulist end pilve tõmmanud näitus, mis võimleb “jämemateeriast lähtuva spekulatiivse olematusekategooria instrumentaliseerimisega”, nagu meile teatab multitalent ise.

6693_t.jpg

ArtDepoo

Dmitri Gerassimov
4,67775 m²

Kujutage nüüd ette üht imaginaarset portreedegaleriid. Üht parasjagu meelevaldset ent eredat flashback' ide kogu, millesse seguneb samavõrd kõikevõrdsustava neurootilise sunnismõttelisusega nii eilaste kui tänaste, aga igatahes võõraste poliitikute ja vuntsiliste näitlejate pilte, kõiksugu creepy' sid “roomajaid” lalisevatest imikutest kuni trammivaguniteni, kummalisi sulelisi ning mõningaid enamgi kui ekstravagantseid EKA moetüdrukuid väljalaskeaastaga 1980+. Ja sekka mõni maastikuvaade. Kaader romantikutelt, sihipäraselt ära nöögitud. Ning 12 läbirenderdatud Mikit, muidugi! See on Gerassimov.

6762_t.jpg

ArtDepoo

Stina Murakas-Kasemägi
Pudrupüha

Oma esimesel põhjalikumal isiknäitusel „Pudrupüha” ArtDepoo galeriis esitleb kunstnik Stina Murakas-Kasemägi värskemaid maale, mis on kantud ürgnaiselikust energiast ja impulsiivsest loomisnaudingust. Näituse lõbusa pealkirjaga viitab Stina igivanale naiste pühale, mida tähistati teiste pühade (pööripäev, vastlad jms.) sees ja kus naised keetsid koos putru, urjasid ehk ohverdasid Maaemale, laulsid ja tantsisid. Olles ise rituaalsel ja vabastaval üritusel osalenud, uurib Stina oma maalidega sügavuti, mis on selliste pühade riituste mõte ja milline mõju on neil tänapäeva kultuuri kontekstis.

6770_t.jpg

ArtDepoo

Kadri Alesmaa, Peeter Allik, Toomas Altnurme, Merike Estna, Kadri Kangilaski, Laurentsius, Marko Mäetamm, Mall Nukke, Reiu Tüür, Jaak Visnap, Jasper Zoova.
Armastus 21.sajandil

Armastus 21. sajandil on järjekorras teine Eesti Litograafiakeskuse poolt välja antud litograafia mapp, mis koondab endas kaasaegse eesti kunstnike nägemusi armastusest ja selle võimalikkusest 21. sajandil.

6724_t.jpg

Haus Galerii

Christel Allik
Maastikud

6581_t.jpg

ArtDepoo

Patric Old
Doll Works

Patric Old ilmus maailma kunstiareenile efektselt – taskus magistrikraad Suurte Kunstnike „pesast” Londoni Royal College of Artist. Skandaalsete interdistsiplinaarsete eksperimentidega tuntuks saanud kunstnik jätkas oma kunstnikukarjääri ülesehitamist sidudes kunsti moemaailma säraga. Oma loometeel on Patric Old teinud koostööd COSMPOLITANI, MATTELi , paljude tippfotograafide ning Oxfordi Ülikooliga.

6521_t.jpg

Haus Galerii

Tarmo Roosimölder
Vahe

6493_t.jpg

ArtDepoo

Maarit Murka
ART+POLITICS=POWER

Kelle käes on täna võim? Kas kasuahnete ärimeeste, võimunäljaste poliitikute või hoopis ambitsioonikate noorte kunstnike käes? Maarit Murka tõi galeriiseinte vahele näitliku õppetunni, milline võiks olla kunstniku ja võimu vaheline suhe. Pleksiklaasile maalitud riigipeadest, võimusümbolitega põlistatud tapeedist ja laest alla rippuvatest poomisnööridest koosneva installatsiooni algimpulsiks oli tõdemus, et kunst ja poliitika on läbi ajaloo sammunud sõbralikult käsikäes, vahel avalikumal, vahel saladuslikumal moel.