Näitused > Toimunud > Haus Galerii

Haus Galerii 11.09.2012-19.10.2012

Vano Allsalu

Igati

Ajuti. Öiti. Katsuti. Tajuti. Vajuti. Põrguti. Nõrguti. Võrguti. Eriti. Uneti. Vaikiti. Räägiti. Hommikuti. Haiguti. Paiguti. Lüliti. Tuliti. Köögiti. Praeti. Keedeti. Valati. Nöögiti. Puhuti. Nuhuti. Ilusti. Väljuti. Sõideti. Päeviti. Tunniti. Tööti. Loeti. Peeti. Kehuti. Eduti. Valiti. Taliti. Hargiti. Hangiti. Tangiti. Kihuti. Kuluti. Hulluti. Tarviti. Tagati. Tabati. Tabuti. Sabati. Kaevati. Külvati. Korjati. Orjati. Mureti. Muudeti. Miilati. Muganduti. Alluti. Õhtuti. Seliti. Küliti. Lebati. Vaadati. Kuulati. Ehmuti. Sõnati. Kohati. Suleti. Jäliti. Tapeti. Kaeti. Karjuti. Rahusti. Ülistati. Valeti. Tõeti. Hoiti. Väeti. Sunniti. Sünniti. Sureti. Riigiti. Liputi. Hümniti. Korrati. Hüpati. Karati. Ihuti. Vihuti. Pihuti. Ilmati. Maati. Teiti. Leiti. Nulliti. Üksiti. Teisiti. Minuti. Alati. Igati.

Küllap võib kunst kõike ja mitte midagi. Nagu inimene. Võim peitub küsimuses – ja see on kuidas.

Vano Allsalu


Käesoleval näitusel näeb valikut kunstniku viimaste aastate maaliloomingust – filosoofiliseks alltekstiks (ürg)alguse otsingud, mõtisklus inimliku olemise endassesuubuvast olemusest, arutlus eimillestki loomise võimalikkuse ja millegi loomise mõistlikkuse üle. Allsalu jaoks on olulised nii enesekaemus kui eksperiment – neid seob soov taasavastada olnut, tõlgendada ja ümber mõtestada varem kogetut ja tehtut.

Vano Allsalu on jõulise ja isikupärase käekirjaga maalija, kelle tugeva vormiüldistusega looming paigutub ühteaegu nii abstraktse kui figuratiivse kujutamise sfääri. Oma viimaste aastate töödes vaatlebki kunstnik peamiselt kujutamise ja mittekujutamise ning tähenduse tekkimise küsimusi – teemaderingi ulatudes loodusstiihiatest mütoloogiliste konstruktsioonide ning meeleseisunditeni, puudutades seejuures nii sügavalt isiklikku kui tõlgendades kultuurilist ja sotsiaalset.


Näitust toetab Eesti Kultuurkapital

 

 

Loe mida kirjutab Andri Ksenofontov selle näituse kohta Sirbis

< tagasi
Põld
Vano Allsalu
Põld
2012. õli, lõuend 110 x 125 cm (raamimata)
hind 2 600
(müüdud)Nähes und
Vano Allsalu
Nähes und
2012. õli, lõuend 110 x 125 cm (raamimata)
hind 2 600
Jaaniöö
Vano Allsalu
Jaaniöö
2012. õli, lõuend 60 x 50 cm (raamimata)
hind 900
Taevane
Vano Allsalu
Taevane
2012. õli, lõuend 60 x 50 cm (raamimata)
hind 900
Näljane lill
Vano Allsalu
Näljane lill
2011. õli, lõuend 80 x 70 cm (raamimata)
hind 1 300
Melanhoolia
Vano Allsalu
Melanhoolia
2012. õli, lõuend 80 x 60 cm (raamimata)
hind 1 200
Järelõitseng
Vano Allsalu
Järelõitseng
2010. õli, lõuend 40 x 50 cm (raamimata)
hind 650