Näitused > Toimunud

2018

14600_t.jpg

Haus Galerii

Eesti Maalikunstnike Liit
EST

Eesti Maalikunstnike Liidu traditsiooniline aastanäitus Haus Galeriis käsitleb seekord erinevaid Eestiga seotud sümboleid, märke, asju, olemisi, arvamusi, tavasid ja mittetavasid. Teosed on inspireeritud sotsiaalsetest nähtustest Eestis, vormistatud aga loomeinimeselikult isiklikus asotsiaalses võtmes; mitte illustreerides, vaid analüüsides seda, mis toimub või on toimunud 100-aastase riigi teises tulemises.

14420_t.jpg

Haus Galerii

Jaan Elken
Hluhluwe

Maalinäituse fookuses on hävinud/kõdunenud mets. Kunstnik viibis hiljuti inspiratsiooni kogumise eesmärgil territooriumitel, kus sadadel ja tuhandetel ruutkilomeetritel laius põllukultuurina viljeldav, eri küpsusastmes tikksirge mets. Käivitajaks osutus aga hoopis teistsugune loodus – kaugel stilistide ja tehiskeskkonnas navigeerijate maailmast, defineeris Elken uuesti enda autoripositsiooni, milleks said tühermaad ja kivikõrbed.

14216_t.jpg

Haus Galerii

EMPIRE II
EMPIRE II

Teisipäeval, 12. juunil kell 16-21 avatakse Haus Galeriis briti kunstnikegrupi Empire II näitus. Tegu on kunstnike põhise projektiga, mis osales kuraator Vanya Balogh’ juhtimisel möödunud aastal 57ndal Veneetsia biennaalil ning mis peale seda on tuuritanud Euroopas.