Näitused > Toimunud

2018

ok_na_440.jpg

Haus Galerii

Vive Tolli
Alati Teie, Vive Tolli

Käesoleval aastal tähistas eesti graafika grand old lady Vive Tolli oma 90. sünnipäeva. Haus Galerii kutsub kõiki aasta viimasel kuul tänu ja lugupidamisega osa saama kunstniku ülevaatenäitusest: „Alati Teie, Vive Tolli“.

14600_t.jpg

Haus Galerii

Eesti Maalikunstnike Liit
EST

Eesti Maalikunstnike Liidu traditsiooniline aastanäitus Haus Galeriis käsitleb seekord erinevaid Eestiga seotud sümboleid, märke, asju, olemisi, arvamusi, tavasid ja mittetavasid. Teosed on inspireeritud sotsiaalsetest nähtustest Eestis, vormistatud aga loomeinimeselikult isiklikus asotsiaalses võtmes; mitte illustreerides, vaid analüüsides seda, mis toimub või on toimunud 100-aastase riigi teises tulemises.

14420_t.jpg

Haus Galerii

Jaan Elken
Hluhluwe

Maalinäituse fookuses on hävinud/kõdunenud mets. Kunstnik viibis hiljuti inspiratsiooni kogumise eesmärgil territooriumitel, kus sadadel ja tuhandetel ruutkilomeetritel laius põllukultuurina viljeldav, eri küpsusastmes tikksirge mets. Käivitajaks osutus aga hoopis teistsugune loodus – kaugel stilistide ja tehiskeskkonnas navigeerijate maailmast, defineeris Elken uuesti enda autoripositsiooni, milleks said tühermaad ja kivikõrbed.

14397_t.jpg

Haus Galerii

Lauri Sillak ja Katrin Piile
Kata & Laurentsius. Anatoomilised afektid

Teisipäeval, 18. septembril kell 18 avatakse Haus Galeriis Lauri Sillaku ja Katrin Piile näitus „Kata & Laurentsius. Anatoomilised afektid“.

14380_t.jpg

Haus Galerii

Jaan Rõõmus
Visuaalidega pregnantselt

Alates esmaspäevast, 10. septembrist on Haus Galeriis avatud Jaan Rõõmuse 75. juubelile pühendatud näitus „Visuaalidega pregnantselt“, mis hõlmab nii ajastu dokumentaal-fotograafiat kui omal ajal innovaatiliseks osutunud kunstilis-tehnilisi katsetusi.

14243_t.jpg

Haus Galerii

Jüri Mildeberg / Jaanus Vaiksoo
Loode-Eesti regionaalhaigla elulood

Teisipäeval, 7. augustil kell 17 esitletakse Haus Galeriis Jaanus Vaiksoo uut raamatut „Loode-Eesti regionaalhaigla elulood“ ning avatakse näitus Jüri Mildebergi vaimukatest illustratsioonidest.

14216_t.jpg

Haus Galerii

EMPIRE II
EMPIRE II

Teisipäeval, 12. juunil kell 16-21 avatakse Haus Galeriis briti kunstnikegrupi Empire II näitus. Tegu on kunstnike põhise projektiga, mis osales kuraator Vanya Balogh’ juhtimisel möödunud aastal 57ndal Veneetsia biennaalil ning mis peale seda on tuuritanud Euroopas.

13829_t.jpg

Haus Galerii

Aleksei Shatunov
Mere ääres

Aleksei Shatunovi isiknäitusel kulgeb kalda ja vee piir kulgeb Vahemere kuurortitest Lasnamäe paekallasteni.