Näitused > Toimunud

2019

15354_t.jpg

Haus Galerii

Mall Nukke
Metamorfoosid. Mall Nukke juubelinäitus

”Metamorfoosid on muutused, moonded, üleminekud. Miski muutub millekski. Maalidel on kujutatud triviaalne elukeskkond ja igavikuline sümboolika. See on tagasivaatav ja irooniline illustratsioon ajalisest kulgemisest..."

15641_t.jpg

Haus Galerii

Jüri Mildeberg
Ükssarv ja Tutti-Frutti

Mis oleks üks jõulukuu ilma üllatuste, krutskite, värvide ja maagiata? Jüri Mildeberg loob Haus Galeriis just seda – lõbusaid ja veidraid saladusi, mis on peidetud piltidesse ja skulptuuridesse.

15555_t.jpg

Haus Galerii

Tiina Tammetalu
Isiklik Paradiis. Personal Paradise

Näitusel oleme tunnistajaks Tiina Tammetalu (s. 1961) värvide- ja kujunditeküllasele maailmale, mille poolest kunstnik on tuntud. Värvide psühholoogilist jõudu teades on ta loonud väekad seisundimaalid.

ok_na_461.jpg

Haus Galerii

Eesti Maalikunstnike Liit
Aktimaal Haus Galeriis. Eesti Maalikunstnike Liidu kuraatorinäitus. Koostaja/kuraator: Tiina Tammetalu

Tiina Tammetalu: "Haus Galerii ülemises saalis saab näha Eesti elavate maaliklassikute paraadi! Uute aktimaalidega esinevad Jüri Arrak, Tiit Pääsuke, Lembit Sarapuu, Jaan Toomik, Valeri Vinogradov, Ilmar Kruusamäe, Mati Kütt, Mari Roosvalt, Anne Parmasto, Mall Nukke, Vilen Künnapuu, Anatoli Strahhov, Enn Tegova, Mauri Gross ning paljud teised – kokku ligi nelikümmend head ja väga head autorit."

15242_t.jpg

Haus Galerii

KUNSTIKLASSIKA OKSJON
SÜGIS 2019

IKKA MEIE LOODUSMAASTIKUD
Piia Ausman

Maastikud, maastikud, loodus – just see on käesoleva sügise oksjoniteoste valiku peateema. Jalutan galeriis ja vaatan maastikke seintel, lehitsen kataloogi ja joonistan silmadega kontuure hajusatele teeservadele piltidel, mõeldes, kas võiksin olla isegi neist mõndapidi kõndinud. Väike Eestimaa – kõik meist võivad sattuda millalgi kõigile sinu teedele.

15371_t.jpg

Swedbank

ANDRO KÖÖP
DUBLEX

Andro Kööbi (sünd. 1967) maalide äratuntavaks elemendiks on oskus kombineerida suurt hulka erinevaid viiteid kunstist ja kultuurist, tehes seda mänglevalt ja teravmeelselt, kuid samas metoodiliselt, kindla visuaalse strateegiaga. Tema töödes võivad popkunstile omased elemendid olla miksitud mälestustega 17. sajandi Euroopa maalikunstist, või hoopis pollocklike, justkui lõuendile visatud värviniredega.

14627_t.jpg

Haus Galerii

Toomas Kaasik
PEIDUS POOL

Iga kunstist kõnelev tekst algab kunstniku nimega, millele järgnevad laused tema õpingutest, kogemustest ja saavutustest — kontekst, kuhu edasine ja detailsem informatsioon näitusest, mõnest maalist või fotoseeriast paigutuda võiks. Karp — konkreetne ja piiritletud jutt. Ometi ei taha kunst püsida üheski karbis, igatsedes pigem lennata sinna, kuhu linnud mõne teose taeva sügavustes.

ok_na_455.jpg

Haus Galerii

Stuudio 22
VABADUSE STRUKTUUR JA POEESIA

Vabadus on ruum, kus kunstnikul on võimalus luua ja rõhutada maailma erisusi läbi omaenese unikaalse prisma. Vabadus luua – see on määratu rõõm.

15226_t.jpg

Haus Galerii

Tuulikki Tolli
TUNDEPIIRID

Kas tunded on vabastavad või piiravad? Vihmad, tuuled, mered ja pilku pimestav päikesetaevas – Tuulikki Tolli on enda sõnul vee, merede ja kivide inimene. Just vee lähedus laseb tal ennast ja ilmaruumi kõige enam tunda. Ja tunded – need tahavad end ju väljendada – kingad teeservale visata ja paljajalu tormi tõotavate pilvede all lihtsalt kõikide meelte unustusse kaduda.

ok_na_453.jpg

Haus Galerii

Per Petersen, Sirje Petersen, Ivar Kaasik
KOKKUSAAMISED

Haus Galerii ülakorrusel on avatud näitus „Kokkusaamised“. Galeriiseintel astuvad vestlusesse kolm kunstnikku – Per William Petersen, Sirje Petersen ja Ivar Kaasik.

15125_t.jpg

Haus Galerii

Per William Petersen
Pea ja saba

Teisipäeval, 4. juunil kell 18 avatakse Haus Galeriis Per William Peterseni skulptuurinäitus „Pea ja saba“, kus nii pronksist kui puidust vormitud lustakad tegelased kehastavad eksistentsiaalseid ideid. Taanist pärit ja Eestis elava kunstniku näituse avamisel osaleb ka Taani suursaadik Eestis Kristina Miskowiak Beckvard.

15008_t.jpg

Haus Galerii

ANDRUS JOONAS
Elu mõte

Neljapäeval, 2. mail kell 18.00 avatakse Haus Galeriis Andrus Joonase isiknäitus „Elu mõte“, kus eksponeeritakse viimaste aastate maale ja toimub performance.

15035_t.jpg

Haus Galerii

TOOMAS VINT
TEISED AKNAD

Kas Toomas Vint on maastikumaalija?
Kui kunstnik maalib maastikke, mida ta siis näeb ja kujutab – on need vaid maanteelõpmatused, suvised silmapiirid, metsade värvid, taevased pilverütmid või pargid aastaaegade mängudes?

14758_t.jpg

Haus Galerii

NEO*EKS*PRE*POST
PUNK-BAROKK

Kolmapäeval, 6. märtsil kell 18 avatakse Haus Galeriis rühmituse NEO*EKS*PRE*POST näitus PUNK-BAROKK, mille loosungiks on suurlinlikult mäslev ilu, mis päästab maailma. Varieeruva koosseisuga kunstirühmitust esindavad seekord kunstnik, sisearhitekt ja rühmituse president Andro Kööbi maalid ning kunstnik ja keraamik professor Urmas Puhkani skulptuurid.

14837_t.jpg

Haus Galerii

Eesti Klaasikunstnike Ühendus
Kooskõla. Klaas ruumis

Reedel, 8. veebruaril kell 17 avatakse Haus Galeriis Eesti Klaasikunstnike Ühenduse traditsiooniline näitus “Kooskõla”, mis tänavu kannab alapealkirja “Klaas ruumis”.

14756_t.jpg

Haus Galerii

Christel Allik
Juhuslik tasakaal

Kolmapäeval, 9. jaanuaril kell 17 avatakse Haus Galeriis Christel Alliku personaalnäitus „Juhuslik tasakaal“, kus autor väljendub senisest veelgi abstraktsemalt ja vastandlikumalt.