Näitused > Toimunud

2021

ok_na_502.jpg

Haus Galerii

Viktor Sinjukajev
Retrospektiiv

Mõnel näitusel ongi nimi nagu see siin – „Retrospektiiv“, väljendades lihtsalt ja selgelt ekspositsiooni olemust ilma mõistatamise, väljakutsuvate metafooride ja suurte sümboliteta. Retrospektiiv on siinkohal tagasivaade ühe kunstniku eluloomingule, sedakorda Viktor Sinjukajevi omale, kes tähistab 9. septembril Haus Galeriis oma 80. juubelit.

ok_na_499.jpg

Haus Galerii

Eesti vanema kunsti klassika oksjoni näitus kevad 2021

Eesti vanema kunsti klassika oksjoni näitus on esitletud siinkohal tavapärase põhjalikkusega. Oleme valiku piiritlenud tinglikult 1950-1960ndate aastatega, ent võite siit leida ka hilisemaid teoseid, kaalutlusel, et need on loodud 20. sajandi esimesel poolel kunstimaailma sisenenud autorite poolt. Iga üksik töö saab asjakohase tähelepanu, teostest kirjutavad lähemalt kunstiloolane Eero Epner ja kuraator Piia Ausman.

ok_na_490.jpg

Haus Galerii

Vilen Künnapu
Maailma peatamise maastikud

20. jaanuar - 28. veebruar 2021

Alates 20. jaanuarist on Haus Galeriis avatud mastaapselt läbi kahe korruse tuntud arhitekti ja kunstniku Vilen Künnapu maalide näitus. Valdavalt suureformaadilised akrüülmaalid on loodud künnapulikult isikupärase stiliseeringu ja provokatiivse värvikasutusega. Need on ekspressiivsed, omalaadse geomeetria ja märgisüsteemiga teosed, milles on suur annus teadlikult rõhutatud naivismi, kui märki kunstniku siirast ja puhtast energiaväljast, mis end rõõmsana pildipindadele laotab.