Avaleht

Uudised

 

KAHE SOOME KUNSTNIKU NÄITUS! VAATA AVAMISE VIDEOT! 

Soomes tuntud Elvi Rangelli ja Elina Laurineni teoseid on koos ühes ruumis kui dialoog, kuigi mõlema kunstniku maaliseeriad kannavad omaette pealkirja. ELU ON IMELINE! Elvi Rangellilt ja VÄRVID ON VÕLUVAD! Elina Laurinenilt. 

Näitusesaalis on erakordne värvide ja emotsioonipinge, mida lihtsalt tuleb ise kogeda. Näituse raames annavad kunstnikud võimaluse soetada ka kumbki ühte oma teost meie online oksjonil www.onlinearthaus.com, vaid 100 eur alghinnaga. 

Loe näitusest lähemalt SIIT

 

 

 

 

MARKO MÄETAMM TERVITAB 1990ndatest!

18. juunil kell 18.00 avatakse meie ülakorruse saalis Marko Mäetamme varaste tööde näitus, mis kannab pealkirja "Seosed" 

Eksponeeritud on maal, originaaljoonistused ja litograafia 1990ndate aastate algusest, mil Mäetamm veel kunstiinstituudis õppis. Just selle laadi, ja just paljude nende teostega, astus ta esimesi kordi aktiivselt publiku ette, salvestudes paljudesse mälumärkmikesse hoogsa ja humoorikalt isekana. Kunstnikuna samastus Mäetamm tollase maailmaga julgelt, kaardistades selle ringi brändimist, olles ühtaegu nii muutustes osaleja kui ka vaatleja. 

Tema märgiliseks saanud ja äärmiselt tuntud tööde kõrval on näitusel ka unikaalseid teoseid, mida autor on senini hoidnud vaid endale ja mis on publiku ees esmakordselt. 

Näitus jääb avatuks kuni 12. augustini. Juulis on galerii puhkusel, ent näitust saab külastada eelneval kokkuleppel. 

Loe näitusest lähemalt SIIT.

HAUS GALERII KEVADOKSJON OLI EDUKAS! 

Kunstioksjonit jääb meenutama teoste videokataloog, mis on kokku pandud kõigist filmiklippidest, mida osalejad võisid näha meie online oksjonil iga müüki tuleva teose tutvustusena. Kutsume teid oksjonit meenutavale jalutuskäigule läbi eesi kunsti ajaloo enam kui 100 aasta, koos nimekate suurepäraste loojatega.  Filmi autor Haus Films: loovjuht/ režissöör Nando Grancelli, tektid kunstiloolane Eero Epner, kuraator Piia Ausman. 

OKSJONI ONLINE KATALOOGI TEOSTEGA LEIATE SIIT.

Esmakordselt kasutas oksjonimaja Eestis live enampakkumise formaati. Osalejad said mugavalt koduse arvutiekraani tagant teha enampakkumisi, jälgida oksjonipidajat reaalajas ning nautida värvikaid muusika ja tekstiga illustreeritud tutvustavaid vaheklippe oksjoni teostest.  Haus Galerii IT arendus viis kliendi jaoks üheaegselt kokku nii videopildi kui pakkumiste tegemise ja jälgimise võimaluse. Oksjonil sai osaleda online’s, telefoni teel kui ka kirjaliku pakkujana.

Oksjon tõi kaasa üle aegade rekordilisemad müügitulemused, kus mitmete teoste hinnad ületasid kordades oma alghindasid. Enampakkumisel olnud 53 teosest leidsid uue omaniku 46. Eksponeeritud oli eesti kunstiklassika erakordselt mitmekesine valik nimekate autorite märkimisväärseid teoseid. Väljapanek andis kena ülevaate eesti kunsti ajaloost 20.sajandi algusest kuni 2004. aastani. 

Haus Galerii kunstioksjonid toimuvad traditsioonina igal kevadel ja sügisel juba 23 aastat. Teosed pärinevad peamiselt erinevatest erakollektsioonidest või otse kunstnikelt. Haus Galerii jaoks on oksjoninäituste koostamine pikk ja põhjalik protsess, kus publiku ette tuuakse hoolikalt komponeeritud esinduslikum vailik neist teostest, mida kunstituru hetkeseis pakub.  

Haus Galerii järgnev kunstiklassika oksjon toimub 2020 aasta sügisel. Igapäevaselt pakub galerii võimalust osa saada aga väikesematest ja temaatilistest enampakkumistest hiljuti ellu kutsutud 24/7 oksjonikeskkonnas: onlinearthaus.com 

OLETE OODATUD VAATAMA KA MEIE ESIMEST PÄRIS OMA KUNSTISAADET! 

Haus Galerii kunstisaade juhatab sisse Haus Live kanali, mille vahendusel teiega kunstiteemasid, näituseid ja oksjone ka edaspidi jagada. Eelkõige just oksjonite kaasaegseks ja asjakohaseks läbiviimiseks täiustab Haus Galerii oma video- ja IT-platvorme. Pakume kõigile kunstihuvilistele võimalust osaleda enampakkumisel interneti vahendusel ja reaalaajas juba käesoleval kevadoksjonil! 

Valmistame ette juba järgmiseid lühifilme ja kunstisaateid. Jääge meiega ja jälgige infot, mida jagame nii kodulehel, FB-s kui e-kirjadega. Kes ei ole veel meie uudiskirjaga liitunud, saate seda teha siinsamas kodulehel.